تیپ شخصیتی دانشجو

۲ روش انجام تست | تیپ شخصیتی دانشجو | شخصیت شناسی با سارا

چه رشته ای توی دانشگاه بخونم ؟ کدوم رشته مناسب حال من است ؟

تیپ شخصیتی دانشجو

تیپ شخصیتی دانشجو

دانشگاه پر است از افرادی که واقعاً نمی دونن هدفشون چیه و چگونه بهش برسن ؟   یکی به خاطر مادرش رفته رشته پزشکی یکی به خاطر پدرش رفته رشته وکالت یکی به خاطر پول رفت رشته دندانپزشکی یکی به خاطر اعتبار رفته یکی به خاطر شهرت رفته دانشگاه یکی به خاطر دوستش رفته در کل اکثرا در راستای تیپ شخصیتی خودشون به دانشگاه نرفته اند آنها فقط خواسته اند یک تکه ای از جامعه , خانواده و یا وجود خود را راضی نگه دارند هیچ وقت نه تنها راضی نشده اند بلکه بهترین سن طلایی خود را در رشته های گذرانده اند که اصلاً دوست ندارند و هیچ وقت هم در آن رشته شاد نیستند چون تیپ شخصیتی خود را کشف نکرده اند !

دلیل شاخه به شاخه شدن !

اکثر این افراد بعد از مدتی دوباره به دانشگاه برمی گردند و در یک رشته دیگر تحصیل می کنند و دوباره می خواهند به رضایت درونی برسند که باز هم نمی‌توانند دلیل این همه شاخه به شاخه شدن و عدم رضایت شون می دونید چی میتونه باشه ؟پدرش؟ مادرش؟ دوستش؟   هیچکدام ! دلیلش عدم شناخت دقیق خودش است ما همه در درون خود یک شخصیت روانی داریم که در هر فرد متفاوت از دیگری است و اون ما را با جزئیات کامل نشون میده و کار ما اینه که بدانیم که واقعاً کیستیم چه چیزی می خواهم و چطور موفق شوم!

شناخت تیپ شخصیتی

  پس در واقع مهمترین کار ما اول شناخت تیپ شخصیتی و شخصیت روانی که مختص خودمان هست شگفت انگیز است که ما فقط با شناخت تیپ شخصیتی مسیر موفقیت و شادی و درآمد خودمان را کوتاه تر می کنیم این فوق‌العاده است و بهتون تبریک می گویم که دوست داری مسیرت را از بقیه جدا کنی به دنبال آرزوهای نرسیده پدر و مادرت و یا به خاطر دوستت رشته تحصیلی آن را انتخاب نکرده اید ما با شناخت دقیق خودمون می خواهیم بدانیم که واقعا من کیستم و در چه رشته ای درس بخوانم و به آن رضایت درونی برسم . دوستم پا گذاشتن در مسیری که آشنا و یا دوستت رفته و موفق شده تو را به رضایت درونی نخواهد رساند در صورتی تو در وجودت به نقطه اوج می رسی که تو توی مسیر پا بگذاری که آخر راه تو به شادی و رضایت مندی و روابط عالی و درآمد عالی رسیده ای پس سعی کن همین لحظه چند دقیقه توقف کن و با خود فکر کن چطور می توانم خودم را کشف کنم و از شاخه شاخه شدن خودم جلوگیری کنم ؟

طرز فکر مایکروویوی

  این طرز فکر که با پیشرفت تکنولوژی سریعتر به رضایت درونی برسید اشتباه است. چون به گفته دارن هاردی در کتاب اثر مرکب این نوع طرز فکر طرز فکر مایکروویوی است که سریع در چند ثانیه می‌خواهی به این خواسته برسید . برای موفقیت هیچ آسانسوری وجود ندارد باید تک تک پله ها را بالا ببریم اولین پله مربوط به اینه که !من کیستم چه تیپ شخصیتی دارم ؟ کاترین بریگز و مایرز بریگز ما انسانها را به ۱۶ دسته تیپ شخصیتی تقسیم می کنند و می گویند که هر فرد یک تیپ شخصیتی دارد که از بدو تولد با او هست و تا آخر عمرش هم باقی خواهد ماند پس شما الان دارای یک تیپ شخصیتی هستی و به هیچ وجه قابل تغییر نیست. یعنی چه ؟ یعنی شمایی که مثلاً انچه که هستی تا آخر عمر همان خواهی ماند ولی بقیه ترجیحات را هم در داری ولی ضعیف . mbti الان شما یک راهنما که این mbti  هست را دارید تا بهترین و طلایی ترین لحظه عمرت را هدر ندهید و سریع خودتون را کشف کنی. اکثر انسان ها فکر می کنند باید در بیرون از خود در جامعه و در محیط بیرونی دنبال کشف خود, رشته مورد نظر و شغل مناسب خود بگردند ولی این کاملاً اشتباه است باید به درون خود دنبال خواسته‌های خود بگردید همیشه برایم سوال بود که واقعاً خودآگاهی چیست؟ فکر می‌کردم که دیگران باید یک تعریف کاملی از من به خودم بگویند ولی آشنایی با mbti باعث شد که باید به وجود خودم از درون خودم شروع کنم و خودم را تحلیل کنم . ویژگی هایم ؟ خصوصیاتم چیست ؟چگونه تصمیم میگیرم ؟پس در واقع شما هم باید در درون خود سیر کنید و تمام خصوصیات ویژگی ها و رفتارها را پیدا کنیم . می خواهی خودت را به تنهایی بشناسی نیاز به چندین سال تجربه و تمرکز در زمان است ولی شخصیت شناسی در ۲۰ دقیقه شما را به خودتان نشون میده که چگونه فردی هستی این واقعاً جالب و شگفت انگیز که در کمترین زمان ممکن کامل و دقیق به خودآگاهی برسیم. اگر خودت به تنهایی و بدون هیچ ابزاری کشف کنی؟ باید هر لحظه و در هر موقعیت و محیط خودت را کاملاً بسنجی و چندین ماه همه را یادداشت کنید که این خیلی خسته کننده و حوصله بر است. ولی شخصیت شناسی مثل یک ذره بین شخصیت درون را در کوتاه‌ترین زمان نشان خواهد داد شاید برایتان غیرقابل تصور و غیرقابل قبول باشه چطور همچین کاری را در عرض چند دقیقه صورت می‌گیرد ؟ اشتباه فکر نکنید این کاملا شدنی است و کاملا دقیق است به شرطی که خود واقعیت را خوب نشان بدهید پیشرفت تکنولوژی ما را انسانهای عجولی تبدیل کرده است و همیشه دنبال سریع ترین راه هستیم و این ابزار شخصیتی mbti کارمان را راحت و سریع تر کرده ‏کوتاهترین زمان وجود درونیم را نمایان می سازد تا از توانمندی ها و پتانسیل درونیم به صورت کاملا دقیق و درست استفاده کنم.

دو مورد مهم که در زمان تست زدن که باید دقت کنی :

صداقت 

اولین مورد صداقت است ابتدا باید خود را آن طوری که هستی نشان بدهید مثلا اگر فرد بی نظمی هستید و شغلت اولویت اولت نیست و برات تفریح مهمتر است کاملا درست پاسخ دهید که من برام تفریح مهمتر است یا مثلا تصمیم گیری بر اساس منطق و احساسات یکی را در نظر نمی گیری باید با صداقت کامل آن را بگویید که یک فرد منطقی هستی و احساسات برام مهم نیست باید اینجور که هستی و با صداقت پاسخ دهی .

تعریف دیگران 

دومین نکته : تعریف دیگران است یعنی شما را چگونه تعریف می کنند را انتخاب کنید مثلا فردی عجول یا ریلکس؟رسیدن به نتیجه عالی نیاز به تمرکز و دقت است به سوالات دقت کنید و هیچ یک را همینجوری پاسخ ندهید اگر جواب یکسان میدانی سعی کن نزدیک ترین گزینه خودت را انتخاب کنید و گزینه ای که دوست داری همچین فردی بودی را انتخاب کن

 خودشناسی = پاسخ چندین سوال + ۱۵ دقیقه زمان

MBTI یک ابزار شخصیتی است که شما را به خود شناسی می رساند و کافی است که ۲۰ دقیقه یا ۱۵ دقیقه زمان صرف کنید و چند سوال را پاسخ دهید و هدف و مسیر خود را از بقیه جدا کنیم و با تمرکز روی هدف و استمرار و تلاش به خواسته و رضایت درونی خود برسید رضایت در انتخاب شغل ایده آل کسب درآمد و روابط عالی موفق باشید   

با یک کلیک تیپ شخصیتی خود را کشف کن!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.