شناخت سریع تیپ شخصیتی

۴ روش سریع شناخت تیپ شخصیتی یک فرد |تیپ شخصیتی طرف مقابل | شخصیت شناسی با سارا

۴ روش سریع شناخت تیپ شخصیتی یک فرد

4 روش سریع شناخت تیپ شخصیتی یک فرد

چگونه می توانم با نگاه کردن به یک فرد، شخصیت او را بشناسم؟

 در این مقاله قصد دارم ۴ روش سریع شناخت تیپ شخصیتی یک فرد و تیپ شخصیتی طرف مقابل را براتون توضیح بدم طرف مقابل شاید دوستت باشه شاید همکارت باشه شاید همسرت باشه شاید مشتری و هر کس دیگه ای باشه . اکثر ما فقط در مورد ویژگی‌های کلی و عمومی خود از جمله سن، جنس، نام خانوادگی، تحصیلات، وضعیت شغلی و … خود صحبت می‌کنیم و از ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری خود اطلاعات کافی و مناسبی نداریم. شناخت سریع طرف مقابلمون در هر زمینه ای باعث میشه که برگ برنده دست خودمون باشه , مثلا در فروش در مذاکره در روابط و … مثلا من اگه طرف مقابلم را خوب بشناسم تو مذاکره قطعا برنده خواهم شد . از چهار روش میشه شخصیت طرف مقابل را کشف کرد روش اول درونگرایی (I)یا برونگرایی(E) . روش دوم حسی (S)یا شمی (N) روش سوم فکری(T) یا احساسی(F) .روش چهارم قضاوت گر (J) یا دریافت گر (P)  بریم برای توضیح دقیق ویژگی های بالا اولین ویژگی در هر فرد مربوط میشه به اینکه از کجا متوجه بشم درونگراست یا برونگراست .

درونگرا یا برونگرا درون گراست یا برونگرا ؟

افراد درونگرا معمولاً لباس هایی با رنگ های تیره تر می پوشند، زیرا دوست ندارند برجسته باشند، سعی می کنند به چشمان کسی نگاه نکنند، چشمانش بسیار خسته به نظر می رسند و انگار انرژی ندارند. ولی یک فرد برونگرا معمولاً لباس هایی با رنگ های روشن می پوشد و خودش را بیشتر نشان می دهد و دوست داره مرکز توجه قرار بگیرد، به چشمانش نگاه کنید و می بینید که چشمانش پر انرژی است، خسته به نظر نمی رسد، گاهی اوقات می تواند کمی تهاجمی به نظر برسد.

حسی و شمی دومین ویژگی حسی و شمی بودن در هر فرد هست

افراد حسی بسیار عمل گرا هستند، مبتنی بر تجربه هستند، آنها از طنزهای واقعی پیروی می کنند، چیزهای فیزیکی عملی را دوست دارند، چیزهای پیچیده را دوست ندارند، از قوانین پیروی می کنند. شمی ها مردم تئوری هستند، مبتنی بر ایده و الهام هستند، آنها روش خاص خود را برای انجام کارها دارند، بسیار فردگرا هستند، آنها دوست دارند زیاد فکر کنند، آنها عاشق چیزهای پیچیده هستند و در درک چیزهای ساده تحت اللفظی مشکل دارند، آنها قوانین خود را وضع می کنند. افراد حسی معمولاً بسیار جزئی نگر هستند ، آنها از روندها پیروی می کنند، آنها شبیه یک فرد معمولی به نظر می رسند، هیچ چیز عجیبی در مورد آنها وجود ندارد، آنها کاری را انجام می دهند که عادی تلقی می شود، آنها بسیار متمرکز به زمان حال و اکنون هستند. شمی ها کلی نگر هستند مردم عجیب به نظر می رسند، انگار از سیاره دیگری آمده اند، چیزی در آنها وجود دارد که نمی توانید آن را در دیگران ببینید، به نظر می رسد که در فکری عمیق هستند و اینجا نیستند، آنها معمولا به جایی خیره می شوند و این قیافه را دارند که در تعجب هستند. ، دست و پا چلفتی به نظر می رسند

فکری هست یا احساسی سوم اینکه فکری هست یا احساسی ؟

متفکران معمولاً منطقی‌تر ، سردتر، جدی‌تر هستند، معمولاً به علم اعتقاد دارند، بسیار محتاط و خونسرد هستند، با احساسات شدید عکس‌العمل نشان نمی‌دهند، برای آن‌ها همیشه کار درست، راه عینی است تا اخلاقی. افراد احساسی معمولاً بسیار دلسوز، مهربان، ذهنی، شاد هستند، آنها با احساسات قوی به چیزها واکنش نشان می دهند، برای آنها کار درست همیشه مبتنی بر برخی ارزش های اخلاقی است تا یک دیدگاه عینی، آنها چندان به تحقیقات اهمیت نمی دهند. آنچه آنها احساس می کنند درست است، افراد متفکر معمولا چهره ای جدی دارند، در نگاه بسیار سرد هستند، ممکن است عصبانی به نظر برسند، احساسات زیادی نشان نمی دهند. افرادی که احساسی هستند معمولاً این نگاه خیره گرم را دارند، احساسات زیادی را از طریق چهره خود ابراز می کنند، خوشحال به نظر می رسند، اینگونه است که می توانید فقط با نگاه کردن به افراد به آنها بگویید، با این ویژگی های چگونه فردی هست . قضاوت گر یا دریافتگر

چهارم اینکه قضاوت گر هست ؟ یا دریافت گر؟

افراد دریافتگر افراد خودجوش هستند، نمی توانند کارهای روزمره را دنبال کنند، راحت پیش می روند، به راحتی می توانند نظر خود را تغییر دهند، به نوعی بی توجه هستند، برنامه ای ندارند، معمولا تنبل هستند. قضاوت گرها افراد ساختارمند هستند، چیزها را برنامه ریزی می کنند، از روال عادی پیروی می کنند، دوست دارند همه چیز مرتب باشد، آنها از آنچه می خواهند مطمئن هستند. افراد دریافتگر معمولاً خودبه خودی هستند، یا خیلی به بهداشت خود اهمیت نمی‌دهند، وضعیت بدنشان و لباسشون به نوعی شلخته است، تقریباً هر روز می‌توانند استایل خود را تغییر می دهند، شاید وقتی راه می‌روند، مدل خود را دارند. طوری به اطراف نگاه کنید که انگار ناامن هستند زیرا معمولاً برنامه ای ندارند که به کجا می روند افراد قضاوت گر تقریبا همیشه یک مدل مو دارند، خیلی مرتب به نظر می رسند و این حالت سفت و سخت را دارند، معمولاً سفت هستند، همیشه یک مدل دارند، وقتی راه می روند یک جور رباتیک به نظر می رسند، تقریباً هرگز به اطراف نگاه نمی کنند زیرا همیشه برنامه ای برای پیگیری دارند و مطمئن هستند که به کجا خواهند رفت.

راهکار بهتر کردن روابط چند راهکار برای بهتر شدن روابط در تیپ شخصیتی

افراد درونگرا و قضاوت گر بهتر رازها را حفظ کنند، در حالی که افراد برونگرا و ادراکی در این کار خیلی خوب نیستند. اگر فردی فکر می کند و قضاوتگر هستی ، معمولاً چیزها را شخصی نمی بینید افراد احساسی تمایل دارند چیزها را بیش از حد شخصی کنند، شما نمی توانید خیلی به کسانی که همزمان احساسی و ادراکی هستند اعتماد کنید، زیرا ممکن است برنامه ها را فراموش کنند یا در آخرین لحظه برنامه ها را تغییر دهند، آنها می توانند برای یک روز بهترین دوستان باشند و روز بعد بگویند اگر آنها را رنجانده اید، ممکن است مخالفت کنند. شما (به احتمال زیاد) به خاطر داشته باشید که هر یک از انواع می توانند از نظر روحی و روانی سالم باشند، اما اگر نباشند، جنبه های منفی خواهند داشت، اما اینها معمول ترین جنبه های آنها هستند. دانستن دیدگاه افراد بر اساس شخصیت آنها بسیار مهم است، زیرا ممکن است بد یا بدتر به نظر برسند، اما در واقع اینطور نیستند، فقط نحوه استدلال آنها درباره چیزها است که آنها را وادار می کند هر تصمیمی بگیرند. بهتر است با کسانی که حروف S یا N، T یا F را مانند شما دارند بیرون بروید، مثلاً اگر ST هستید، نوع ST را بیشتر دوست دارید. و با اون بیشتر به شما خوش خواهد گذشت چون خصوصیاتش بهتون نزدیک هست . نگران نشناختن افراد نباشید، با بکارگیری ویژگی های بالا می تونید طرف مقابلتون را سریع بشناسید و بدونید که چگونه فردی است چه ویژگی هایی داره چجوری تصمیم میگیره این کوتاهترین و آسونترین راهی برای تجزیه و تحلیل افراد است.   

برای شناخت تیپ شخصیتی دقیق خودتون اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.