شخصیت شناسی enfj

تیپ شخصیتی ENFJ | ( 8 ویژگی ENFJ ها) | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ENFJ

اگه فردی تست شخصیت شناسی داده باشِ و تیپ شخصیتی‌اش یک ENFJ شناخته شده باشد اون فرد, که تیپ شخصیتی ENFJ ، به عنوان “قهرمان” نیز شناخته می‌شود، یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی مایرز بریگز است . شخصیت‌های ENFJ فقط ۲ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

آنها کاریزماتیک، پرانرژی و بلند پرواز هستند. اما این ترجیحات دقیقاً چیست؟ چه چیزی تیپ شخصیتی ENFJ دوست‌داشتنی و همه ویژگی‌های خاص آن را تعیین می‌کند؟ نقاط قوت و نقاط ضعفش چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به جواب تمام سؤال‌ها برسیم!

مروری بر تیپ شخصیتی ENFJ

 

enfj

 

کسانی که به‌ عنوان ENFJ طبقه‌بندی می‌شوند دارای حضور قوی و مهارت‌های رهبری طبیعی هستند. آنها می‌توانند در مورد ایده‌ها و نظرات خود صادق باشند در حالی که به احساسات دیگران توجه می‌کنند. ENFJ ها معمولاً باورهای خود را بیان و از آنها دفاع می‌کند.

این افراد بسیار با انگیزه هستند، اما اجازه نمی‌دهند این امر آنها را از نیازهای اطرافیان خود منحرف کند. آنها معمولاً همدل هستند و به طور شهودی راه‌هایی برای کمک به اطرافیان خود پیدا می‌کنند. آنها احساس می‌کنند مجبورند جهان را به مکان بهتری تبدیل کنند و دائماً به دنبال فرصت‌هایی برای بهبود اوضاع هستند.

 

enfj تیپ شخصیتی

 

۸ ویژگی‌ENFJ که افراد ENFJ را توصیف می‌کند:

• نوع دوست
• کاریزماتیک
• مطمئن
• همدلی
• پر انرژی
• پرشور
• قابل اعتماد
• تحمل پذیر

ENFJ ها به‌عنوان افرادی خارج از خانه، احساسی و فداکار توصیف می‌شوند. آنها تمایل دارند که نیازهای دیگران را بر نیازهای خود اولویت دهند. آنها دنیایی را تصور می‌کنند که در آن می‌توانند به جامعه کمک کنند تا از پتانسیل کامل خود استفاده کند. این باعث می‌شود آنها هدف‌گرا باشند که به تعهدات خود احترام می‌گذارند. به‌ طور ساده، ENFJ ها خوشحال می‌شوند که به هرکسی که به کمک نیاز دارد کمک کند!

 

ویژگی های افراد enfj

 

شما اغلب متوجه می‌شوید که ENFJ ها یک شخص را برای هر چیزی می‌شناسند(تو هر جایی ی آشنا دارند تا کارت را راه بندازن). آنها از طریق دوستی‌های خود تار عنکبوتی از ارتباطات ایجاد می‌کنند و برای ایجاد روابط معنی‌دار ارزش قائل هستند

اما چه چیزی باعث می‌شود ENFJ ها به شیوه‌ای خاص عمل کنند؟ چه چیزی شخصیت‌های فداکارانه و نوع‌دوستانه آنها را برانگیخته است؟ در واقع هیچ رازی نیست و ما می‌توانیم همه آن را از طریق ویژگی‌های اصلی که نوع شخصیت آنها را تشکیل می‌دهند توضیح دهیم.

اگر می‌خواهید بدانید ENFJ به چه معناست، تجزیه‌ و تحلیل عمیق این نوع MBTI همدلانه را دنبال کنید و اهمیت عملکردهای شناختی اصلی آنها را بیاموزید.

نوع (چهار ویژگی غالب در ENFJ ) خود را مشخص کنید؟

۱۶ تیپ شخصیتی MBTI از ویژگی‌های مشخصی تشکیل شده است که رفتار طبیعی فرد را در زمینه‌های مختلف برجسته می‌کند. هنگامی که با هم ترکیب می‌شوند، چهار مورد برتر، که ترجیحات نامیده می‌شود، نوع آنها را مشخص می‌کند. در مجموع، چهار ویژگی وجود دارد که هنگام تعریف مشخصات MBTI باید به آنها توجه کنیم. عبارت‌اند:

برونگرایی :

برونگرا یک فرد دوستانه که از صحبت کردن و با دیگران بودن لذت می برد . افراد برونگرا عاشق مهمانی ها ، صحبت تلفنی و ملاقات با افراد جدید هستند. آنها در موقعیت های اجتماعی رشد می کنند آنها با بودن در کنار افراد دیگر ، باتری های داخلی خود را شارژ می کنند. رهبر حلقه برای فعالیت های آخر هفته هستند.

شهودی:

شهودی بودن به معنای داشتن توانایی دانستن یا درک چیزی به‌طور غریزی و فوری بدون هیچ‌گونه فرآیند منطقی است.

افرادی که بیشتر تو آینده زندگی می‌کنند. افرادی که از حس ششم خود زیاد استفاده می‌کنند. برای انجام کاری از شهود خود استفاده می کنه و نیاز به الگوی ندارند‌. کلیات را در نظر می‌گیرند و جزییات را فراموش می‌کنند.

احساسی:

افرادی که دوست دار مردم هستند تو تصمیم گیری بیشتر به فکر احساسات مردم هستند و همیشه می‌پرسند که تصمیم من چه تأثیری روی افراد داره.

قضاوتی:

افرادی منظم و با برنامه, برای هر کاری از قبل برنامه ریزی می‌کنند هدف‌گرا هستند و دوست دارند کار را به اتمام برسانند.

 

نقاط قوت enfj

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ENFJ چیست ؟

۱- مهارتهای بین فردی

بله ، ENFJ ها در واقع ارتباطات سریع و معناداری با دیگران دارند. آنها بسیار دوست داشتنی هستند و مردم به طور طبیعی به آنها علاقه دارند. مردم از معاشرت با آنها لذت می برند زیرا ENFJ ها زمان مناسب برای گوش دادن و زمان مناسب برای ارائه توصیه های با کیفیت را می شناسند و درک می کنند.

۲- توانایی های فروش منحصر به فرد

از آنجا که همیشه در دسترس هستند ، تعجب آور نیست که ENFJ ها فروشندگان خوبی هستند. آنها باعث می شوند همه احساس خاص و قدردانی کنند ، حتی غریبه ها. آنها حتی ممکن است در تلاش برای فروش اقلامی چند دوست پیدا کنند و ممکن است سریع متوجه شوند که مشتریانشان واقعاً به چه چیزی نیاز دارند. آنها می توانند بر اساس ماهیت بصری خود توصیه های موضعی ارائه دهند.

۳- رهبران و هم تیمی‌های مناسب

ENFJ ها در خواندن انگیزه‌ها و احساسات دیگران سریع عمل می‌کنند و می‌دانند چگونه به افراد کمک کنند مهارت‌های مثبت خود را هدایت کنند. به عنوان رهبران، آنها زیردستان خود را راهنمایی و تشویق می‌کردند و به دلیل حساسیت و جذابیت قابل توجه ENFJ ها، کارکنان آنها به طور طبیعی از آنها پیروی می‌کردند.

به عنوان همکاران و هم تیمی‌ها، ENFJ ها خوشحال‌اند که به افراد تازه وارد بهترین روش کار را آموزش می‌دهند و مشتاق هستند که در صورت لزوم به آنها کمک کنند و توضیح دهند.

۴- سازماندهی

ENFJ ها که چنین افرادی زرنگ و باز اندیش هستند، از مهارت‌های سازمانی مناسبی برخوردارند که به آنها کمک می‌کند تا اولین تأثیر خوب را بر جای بگذارند.

مدیران سعی در استخدام آنها را دارند، زیرا انرژی خوش‌بینانه آنها را از فاصله دور احساس می‌کنند و از توانایی آنها در تعهدی و پایبندی به مهلت‌ها و برنامه‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند . برای رسیدن به هدف سازماندهی و برنامه ریزی عالی دارند.

 

نقاط ضعف یک فرد ENFJ چیست ؟

۱ – بیش از حد احساسی

. ENFJ ها باید یاد بگیرند که کمتر تحت تأثیر اتفاقات وحشتناکی قرار بگیرند که برای دیگران اتفاق می‌افتد. در شرایط سخت، آنها باید سعی کنند کمی بیشتر سرد باشند.

۲ – به راحتی منحرف می‌شود

ENFJ ها انرژی زیادی دارند. آنها در کارهای سخت زود خسته می‌شوند ، بنابراین تمرکز قوی بر روی چیزی برای آنها آسان نیست. را ندارند باید سعی کنند حواس پرتی‌ها را به حداقل برسانند. ممکن است چند استراحت کوتاه به جای انجام یک استراحت طولانی برای آنها مفیدتر باشد و تمرکز آنها را تقویت کند.

۳ – زیادی مردم دوست هستند

ENFJ ها به دوست داشتن دوستان و همکاران خود اهمیت می‌دهند. آنها ممکن است از اعتراف به آن متنفر باشند، اما این یک واقعیت است. در وهله اول، ENFJ ها به عنوان برون گرا دارای شخصیتی خارج از منزل هستند و نیاز زیادی برای احساس مشارکت در کارهایی که مردم انجام می‌دهند، دارند.

گاهی اوقات افراد دیگر می‌توانند این را احساس کنند و از آن برای منافع شخصی خود استفاده کنند، با مسئولیت‌های زیادی که ENFJ ها برای آنها ثبت نام نکرده‌اند. ENFJ ها باید مراقب باشند و سعی کنند از افرادی که از محبت آنها سوءاستفاده می‌کنند، دوری کنند.

۴- تمایل به واسطه گری
در تلاش برای جلوگیری از درگیری ، ENFJ ممکن است به واسطه گری روی آورد. ENFJ ها از احساسات دیگران بسیار آگاه هستند و از استعداد طبیعی متقاعد کردن برخوردارند. به عنوان مدیران و رهبران تیم ، ENFJ ها دائماً به تصویر کلی فکر می کنند و داشتن یک تیم خوب برای آنها مهم است. به همین دلیل است که گاهی اوقات ممکن است از انگیزه های شخصی افراد برای رسیدن به اهداف حرفه ای استفاده کنند.

شغل مناسب enfj

 

بهترین مشاغل برای تیپ شخصیتی ENFJ

بهترین مشاغل برای ENFJ ها مشاغلی است که بتوانند در آن با سایر افراد همکاری نزدیک داشته باشند. شخصیت های ENFJ از اجتماعی بودن لذت می برند و هنگام تأثیر مثبت در زندگی افراد در بهترین حالت خود هستند.

۱- مشاور راهنما
ماهیت بسیار همدلانه ENFJ آنها را در مشاوره با دیگران بسیار خوب می کند. آنها به طور طبیعی تمایل دارند که سعی کنند اطلاعات بیشتری در مورد اطرافیان خود بیابند و راه هایی برای کمک پیدا کنند. به عنوان یک مشاور راهنمایی ، این نوع افراد می توانند تمایل خود را برای کمک به دیگران در بهبود زندگی هر روز برآورده کنند.

۲ – معلم
یکی از مستعارهای رایج برای تیپ شخصیتی ENFJ “معلم” است ، بنابراین تعجبی ندارد که این حرفه برای این افراد مناسب است. آنها در توضیح مفاهیم به دیگران بر اساس شیوه یادگیری خود مهارت دارند .

ENFJ ها همچنین بسیار همدل هستند ، که این مهارت مهمی برای معلمانی است که نیاز به ارزیابی و درک افکار و احساسات دانش آموزان خود دارند. یک معلم با شخصیت ENFJ به احتمال زیاد در برقراری ارتباط با دانش آموزان خود و یافتن راه های معنی دار برای ارتباط با آنها خوب عمل کند.

۳ – مدیر حساب روابط عمومی
درک نیازها و انگیزه های دیگران نیز در حرفه روابط عمومی بسیار ارزشمند است. ENFJ ها اغلب متوجه می شوند که به طور شهودی نحوه حرکت در شرایط دشوار یا حساس را می دانند.

آنها همچنین بسیار خود کنترل و خودگردان هستند(مدیر خوبی برای خود هستند) ، که به آنها کمک می کند در این زمینه سریع پیشرفت کنند. ماهیت خلاق فرد ENFJ در روابط عمومی نیز ارزشمند است زیرا این متخصصان باید بدانند چگونه برای مارک ها و سازمان ها به طور موثر از مردم استفاده کنند.

۴ – مدیر فروش
تعامل شخصی برای ENFJ ها مهم است ، که آنها را به کاندیدای رقابتی برای نقش مدیر فروش تبدیل می کند. این افراد از فرایند یافتن آنچه دیگران به آن علاقه دارند و شناسایی راه هایی برای برآوردن نیازهای مردم لذت می برند. این نوع شخصیت برای فروشنده ای که با محصولات یا خدماتی کار می کند که شخصاً به آنها اعتقاد دارد ، مناسب است.

۵ – مدیر هنری
ENFJ ها اغلب علاقه زیادی به هنر دارند. آنها همچنین در ارزیابی و درک ترجیحات دیگران مهارت دارند. همه این مهارت ها به خوبی به سمت مدیر هنری منتقل می شوند. در این زمینه ، ENFJ احتمالاً در شناسایی مفاهیمی که برای تعداد زیادی از مردم جذاب است بسیار خوب عمل می کند. مهارتهای آموزشی و ارتباطی طبیعی آنها نیز برای ارائه ایده به مشتریان ارزشمند است.

۶ – مدیر منابع انسانی
ENFJ ها جذاب و اجتماعی هستند ، ارتباط با ENFJ برای دیگران آسان است. این امر آنها را برای مشاغل مناسب در روابط انسانی مناسب می کند ، جایی که وظیفه دارند کار را برای کارکنان راحت و سازنده کنند. شهود ENFJ همچنین به آنها کمک می کند تا احساسات دیگران را به خوبی درک کنند ، و این باعث می شود آنها ارتباطات عالی داشته باشند.

 

حرفه ای را پیدا کنید که واقعا مناسب حال شما باشه !!!
با آزمون شغلی sarambti.com ، حرفه ایده آل خود را کشف کنید.

♦ تست شخصیت شناسی ♦

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.