entj

۴ ویژگی بارز ENTJ ها | تیپ شخصیتی ENTJ | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ENTJ

تیپ شخصیتی entj

 

ENTJ یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز بریگز مشخص می‌شود . این ارزیابی شخصیت محبوب توسط ایزابل مایرز و مادرش کاترین بریگز ایجاد شد. ابزار ارزیابی بر اساس نظریه تیپ‌های شخصیتی کارل یونگ است . سایر افراد اغلب افرادی با این نوع شخصیت را قاطع، با اعتماد به نفس و صریح توصیف می‌کنند. 

برای شناخت سریع تیپ شخصیتی خود اینجا کلیک کنید !!!

ENTJ ها رهبران استراتژیک هستند ، انگیزه ای برای سازماندهی تغییر دارند. آنها سریعاً ناکارآمدی را می بینند و راه حل های جدیدی را تصور می کنند و از برنامه های بلند مدت برای تحقق چشم انداز خود لذت می برند. آنها در استدلال منطقی برتری دارند و معمولاً صریح و سریع هستند.

ENTJ ها تحلیلی و عینی هستند و دوست دارند نظم را به جهان پیرامون خود ایجاد کنند. وقتی نقصی در یک سیستم وجود دارد ، ENTJ آنها را می بیند و از روند کشف و پیاده سازی روش بهتری لذت می برد. ENTJ ها قاطع هستند و از عهده گرفتن مسئولیت لذت می برند. آنها نقش خود را به عنوان نقش رهبر و مدیر ، سازماندهی افراد و فرایندها برای رسیدن به اهداف خود می دانند.

۴ ویژگی افراد ENTJ :

4 ویژگی بارز entj

مانند سایر تیپ های شخصیتی ، ENTJ ها مجموعه ای از علایق و رفتارهای منحصر به فرد خود را دارند. در اینجا برخی از رایج ترین ویژگی های شخصیت ENTJ آمده است:

• متفکران آینده:

ENTJ ها به جای نگاه به زمان حال ، بر آینده تمرکز می کنند و اطلاعات نظری و انتزاعی را بسیار جالب تر از جزئیات ملموس و اثبات شده می یابند.

• برنامه ریزان:

ENTJ ها از برنامه ریزی لذت می برند. آنها دوست دارند برنامه ای برنامه ریزی شده داشته باشند زیرا این امر به آنها کنترل و قابلیت پیش بینی می دهد.

• بسیار منطقی:

ENTJ ها در تشخیص مشکلات خوب هستند و سپس ، به عنوان رهبران طبیعی ، از یافتن راه حلی و رفع موثر مشکل لذت می برند.

• اجتماعی:

ENTJ ها احساس می کنند که با دیگران وقت می گذارند.

 

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

ویژگی غالب entj

ENTJ مخفف است که نوع شخصیت مورد استفاده در ارزیابی شاخص نوع مایرز-بریگز را توصیف می کند. ENTJ مخفف حرف اول هر یک از این موارد است:

• برونگرایی (E):

این ویژگی با تمرکز بر جهان خارج و نه بر خود , مشخص می شود. شخصیت های ENTJ در مهمانی ها ، اجتماعات اجتماعی و هنگام کار گروهی بیشترین احساس انرژی را دارند. آنها معمولاً رفتاری ، متحرک و مشتاق هستند. آنها پرحرف هستند و از مرکز توجه بودن لذت می برند.

• شهودی (N):

شخصیت های ENTJ در آینده زندگی می کنند و بر امکانات تمرکز می کنند. آنها با تخیل و نوآوری به چالش ها نزدیک می شوند و برای کسانی که این کار را انجام می دهند ارزش قائل هستند. آنها می توانند یک وضعیت کامل را بررسی کنند – نه فقط جزئیات – تا راه حلی پیدا کنند. ENTJ از تغییر نمی ترسد و به غرایز آنها اعتماد دارد.

• تفکر (T):

اولویت با شخصیت ENTJ تعیین می شود. ENTJ ها بر اساس واقعیت ، دلیل و منطق تصمیم می گیرند ، نه احساسات و عواطف. با این حال ، آنها ممکن است تمایل داشته باشند قبل از درک کامل وضعیت ، تصمیمات فوری بگیرند. آنها حقیقت را بر تدبیر ارزش می گذارند و به آنها اجازه می دهند پیشرفت ها را به راحتی تشخیص دهند. شخصیت های ENTJ متفکران مهم و حل کننده مشکلات طبیعی هستند.

• داوری (J):

تیپ های شخصیتی ENTJ ساختار یافته و سازمان یافته هستند. آنها برای نظم ، سازمان و ثبات ارزش قائل هستند. آنها از انجام وظایف رضایت دارند و مهلت ها را جدی می گیرند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ENTJ چیست؟

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ENTJ چیست؟

مانند همه تیپ‌های شخصیتی، نقاط قوت معمولاً با افرادی که الگوی مشابهی از ترجیحات را نشان می‌دهند، مرتبط است. نقاط قوت شخصیت ENTJ عبارت‌اند از:

کارایی:

ENTJ ها کارآمد هستند و در تلاش برای یافتن راه‌هایی برای بهبود کارایی هستند.

• پرانرژی:

ENTJ ها پرانرژی ، مشتاق هستند و از کار با یک تیم برای رسیدن به اهداف خود لذت می برند. آنها تشویق کننده هستند و تمایل دارند که به تیم خود انگیزه و الهام بخشند.

• اعتماد به نفس:

ENTJ ها دارای اعتماد به نفس و اطمینان هستند. آنها به توانایی های خود اعتماد دارند ، نظرات خود را بیان می کنند و خود را به عنوان رهبر باور دارند.

• مصمم:

شخصیت های ENTJ پیگیر هستند و هرگز تسلیم نمی شوند. موانع به عنوان چالش های رضایت بخش تلقی می شوند تا شکست.

• استراتژیک:

ENTJ ها متفکران استراتژیکی هستند که ترجیح می دهند قبل از ارائه راه حل ، وضعیت را به طور کامل بررسی کرده یا چالش کنند. آنها برای تعیین اقدامات خود به عقل و منطق تکیه می کنند.

نقاط ضعف تیپ شخصیتی ENTJ

حالا ببینیم نقاط ضعف یک فرد ENTJ چیست؟

در طرف مقابل، چالش‌هایی نیز وجود دارد که معمولاً با ترجیحات و عادات خاصی همراه است. نقاط ضعف شخصیت ENTJ عبارت‌اند از:

عدم تحمل:

شخصیت‌های ENTJ تمایل دارند با نظرات دیگران، به ویژه آنهایی که بر اساس احساسات هستند، مخالف باشند تا موافق . اگر آنها ایده‌ای را دوست ندارند، از بیان احساس خود نمی‌ترسند.

• تسلط:

ENTJ ها به توانایی ها و نظرات خود اطمینان دارند. به دست آوردن تیپ شخصیتی ENTJ برای تغییر نظر یا دیدن دیدگاه متفاوت می تواند چالش برانگیز باشد.

• بی حوصلگی:

شخصیت های ENTJ کارایی می خواهند و ممکن است تعمق را بعنوان بی علاقگی تفسیر کنند.

• غرور:

ENTJ ها متفکران تحلیلی با اعتقادات محکم هستند. آنها تمایل دارند برای کسانی که دارای این ویژگی ها هستند احترام بیشتری قائل شوند .

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ENTJ

 

مشاغل entj

ENTJ ها با نوع شخصیت محرک و سخت کوش خود ، برای مشاغل چالش برانگیز و ساختارمند که به انگیزه خود نیاز دارند اما فرصت های رهبری را ارائه می دهند ، مناسب هستند. در اینجا برخی از بهترین مشاغل برای ENTJ ها آمده است . 

۱. تحلیلگر مالی

وظایف اصلی: تفکر استراتژیک برای تحلیلگران مالی مورد نیاز است ، زیرا آنها برنامه ریزی ، تجزیه و تحلیل و پروژه مالی شرکت را انجام می دهند. انتقال موثرو واضح اطلاعات پیچیده مالی ، کیفیت حیاتی یک تحلیلگر مالی و همچنین ویژگی مشترک ENTJ است.

۲. مدیر پروژه

وظایف اصلی: برای راه اندازی موفقیت آمیز یک پروژه ، شخصی باید مسئول سازماندهی و نظارت بر جزئیات پروژه باشد. مدیران پروژه جلساتی برگزار می کنند ، بودجه ها را بررسی می کنند و جدول زمانی را سازماندهی می کنند. این امر نیاز به رهبری عالی و مهارت های ارتباطی خوب دارد که برای تیپ شخصیتی ENTJ مناسب است.

۳. مدیر ساخت و ساز

وظایف اصلی: یک مدیر ساخت و ساز مسئول استخدام یک تیم ساختمانی و سازماندهی استراتژیک پروژه است. در این نقش ، ENTJ مسئول تمام جزئیات پروژه تا اتمام و بازرسی است.

۴. مهندس عمران

وظایف اولیه: یک مهندس عمران در نهایت یک برنامه ریز است ، آنها بر پروژه های بزرگی مانند جاده ها ، سدها یا ساختمانها نظارت می کنند. مسئولیت یک پروژه بزرگ برای رهبر ENTJ یک کار عالی است که با خوشحالی نقشه تدارکات و ریاضیات را ترسیم کرده و چالش مهندسی را حل می کند.

۵. مشاور مدیریت

وظایف اصلی: مشاوران مدیریت گروه ها را رهبری می کنند ، مهارت های خود را در حین حل مشکلات با استراتژی های جدید برای مشتریان انتقال می دهند. این یک کار رویایی برای شخصیت ENTJ است.

۶. حسابرس

وظایف اصلی: حسابرس با تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی ، به دنبال فعالیت های متقلبانه و تطبیق بیانیه ها و سوابق برای صحت است. توانایی حل مشکل نوع شخصیت ENTJ این حرفه را به گزینه خوبی تبدیل می کند.

۷. مدیر شبکه

وظایف اصلی: مدیر شبکه از شبکه های منطقه پشتیبانی و ایمن سازی می کند. از آنجا که اینترنت برای موفقیت در راه اندازی یک کسب و کار بسیار مهم است ، یک ENTJ که می خواهد با نظارت و نگهداری شبکه مسئولیت آن را بر عهده بگیرد ، ضروری است. این شغل همچنین شامل نظارت بر تیم های پشتیبانی است.

۸. فروشنده

وظایف اصلی: فروشنده بودن نیاز به کاریزما و اشتیاق دارد. به عنوان یک فروشنده ، توانایی طبیعی شخصیت ENTJ برای رهبری به بقیه تیم کمک می کند تا سهمیه خود را برآورده کنند.

۹. وکیل دادگستری

وظایف اصلی: به عهده گرفتن مسئولیت بخشی از کار در یک محیط قانونی است. شخصیت های ENTJ در این محیط خوب عمل می کنند ، مشکلات را حل می کنند و سعی می کنند جهان را به مکان بهتری تبدیل کنند.

۱۰. سخنران عمومی

وظایف اصلی: به طور طبیعی ، ENTJ با اعتماد به نفس و کاریزماتیک ، و در عین حال دقیق و متفکر است. هر دوی این مجموعه مهارت ها ، سخنرانی عمومی را برای ENTJ ها حرفه ای عالی می کند.

 

آیا شما ENTJ هستید؟
در آزمون شرکت کنید و مطمئن باشید!
تست بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.