entp

۷ ویژگی تیپ شخصیتی ENTP | تیپ شخصیتی ENTP | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ENTP

entp

یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی مختلف است که توسط نشانگر نوع مایرز بریگز شناسایی شده است . افراد دارای این تیپ شخصیتی اغلب افراد خلاق ، باهوش و رسا توصیف می شوند. ENTP ها نیز به دلیل ایده گرا بودن شناخته می شوند ، به همین دلیل است که این تیپ شخصیتی به عنوان “مبتکر” ، “بیننده” و “بحث کننده” توصیف شده است.

ENTP ها به جزئیات اینجا و اکنون کمتر از ایده ها و نظریه ها علاقه مند هستند. به همین دلیل ، آنها گاهی تمایل دارند ایده هایی را یکی پس از دیگری مطرح کنند بدون اینکه در واقع برنامه ها و اقدامات خود را پیش ببرند تا ایده های خلاقانه خود را به ثمر برسانند.

این ویژگیها بیشتر افراد ENTP را توصیف می کند:

ENTP ها کنجکاو هستند و وسواس زیادی برای درک همه چیز در اطراف خود دارند.

ENTP ها زبان آموزان سریع هستند که می توانند اطلاعات را به سرعت پردازش و جذب کنند.

آنها همیشه به دنبال اطلاعات و ایده های جدید هستند.

برای ENTP ها ، قوانین بیش از حد محدود کننده هستند و باید شکسته شوند.

مبتکران برای حل مشکلات چالش برانگیزی که دیگران معتقدند غیرقابل حل هستند ، انرژی می گیرند و از آنها الهام می گیرند.

آنها احساس می کنند که همیشه باید یک روش موثرتر و کارآمدتر برای انجام کارهایی وجود داشته باشد که هنوز به آن فکر نشده است.

ENTP ها عاشق تعامل با افراد از هر قشر از جامعه هستند.

کنسرت ها ، رویدادهای اجتماعی و کنفرانس ها ENTP ها را بسیار هیجان زده می کند.

آنها مشتاق دیدار و تبادل نظر با افراد همفکر در این رویدادها هستند.

ENTP ها معمولاً آرام هستند و تقریباً با همه می توانند به خوبی کنار بیایند.

آنها مکالمه گرهای فوق العاده ای هستند که دوست دارند در مورد موضوعات یا ایده های مورد علاقه خود بحث کنند.

بحث و تبادل نظر با دیگران چیزی است که ENTP ها را هیجان زده می کند.

آنها دوست دارند در یک بحث رفت و برگشت شرکت کنند ، مخصوصاً وقتی طرف مقابل به اندازه خود مشتاق و پرشور باشد.

ENTP ها تمایل دارند که نقش وکیل مدافع را در بحث ها بازی کنند. آنها آن را روشی موثر برای یادگیری موضوعی می دانند و به مردم اجازه می دهند از منظر دیگری به مسائل نگاه کنند.

ENTP ها ممکن است پروژه ای را تا انتها مشاهده نکنند. آنها معمولاً بیش از آنکه به نیازهای فوری بپردازند ، مشغول اهداف بزرگتر پروژه هستند.

ENTP ها ترجیح می دهند در آخرین لحظه برنامه ریزی کنند.

با این حال ، برنامه هایی که آنها فکر می کنند آنقدر جذاب و جذاب هستند که بقیه می خواهند بخشی از آنها باشند.

 

ویژگیها افراد ENTP

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (E) برون گرایی: افراد برون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی در کنار افراد دیگر انرژی بگیرند .

• (N) شهود: انواع بصری تمایل دارند به کاوش ایده های جدید بپردازند و بر اساس تصویر کلی فکر کنند.

• (T) تفکر: انواع تفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (P) ادراک: انواع ادراک معمولاً ترجیح می دهند انعطاف پذیر و خودجوش باشند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ENTP چیست ؟

شهامت و بی باکی

یکی از بزرگترین نقاط قوت و کلید ENTP جسارت وی در مواجهه با چالش است. اینها افرادی هستند که از تلاش و شکست نمی ترسند و دوباره تلاش می کنند ، شاید هزاران بار. آنها آن را شکست تلقی نمی کنند ، فقط گامی دیگر در مسیر موفقیت است. همانطور که آنها اختراع و نوآوری می کنند ، تردیدها آنها را متزلزل نمی کند ، هنگامی که نتایج مطابق برنامه پیش نرود ، به سختی دچار اختلال می شوند و همه “مشکلات” را فرصتی برای پذیرش و تعقیب می دانند.

نوآوری

نقاط قوت entp

در همه موارد – محصولات ، رویه ها و سیستم ها – ENTP ها می دانند که همیشه راه بهتری وجود دارد و با نوع تفکر مناسب ، به آنجا می رسند. در نتیجه ، آنها ممکن است در زندگی خود دچار بسیاری از شکست های ظاهری شوند ، اما از موفقیت های زیادی نیز برخوردار خواهند شد. آنها می توانند به طرز شگفت انگیزی ثروتمند شوند و کل پس انداز زندگی خود را از دست بدهند – شاید چند بار در طول عمر خود. آنها با صدای بلند زندگی می کنند و ریسک می کنند.

سازگاری

ENTP ها عموماً افرادی هستند که با جریان همراه هستند. این بدان معنا نیست که آنها افراد بسیار موافقی هستند ، بلکه می توانند خود را با شرایط خود و مشکلات ناشی از زندگی و کار سازگار کنند. ENTP ها می توانند به سرعت بداهه پردازی کنند و به سرعت راه حل های خلاقانه ارائه دهند. آنها به خوبی با تغییرات سریع و مکرر برخورد می کنند و از چالش های مربوطه لذت می برند.

اعتماد به نفس

به طور کلی ، انتقاد تأثیر بسیار کمی بر ENTP ها دارد. آنها به مهارت ها و استعدادهای خود اطمینان دارند و به قدرت ایده های خود اعتقاد دارند. مخالفت در راه موفقیت قابل انتظار است و آنها آن را شخصی نمی دانند. آنها ترجیح می دهند ثابت کنند که مخالفان خود اشتباه می کنند.

نقاط ضعف یک فرد ENTP چیست ؟

بلند پرواز 

آنچه که نقطه قوت است به راحتی می تواند به یک ضعف تبدیل شود و این در مورد ENTP ها و ماهیت ایده آفرین آنها مشاهده می شود. در حالی که این می تواند بزرگترین نقطه قوت ENTP باشد ، همچنین می تواند به این معنا باشد که ENTP ممکن است پرسرعت و شاخه به شاخه شوند ، از ایده ای به ایده دیگر بپرد و برای پیگیری تلاش کند. ترس آنها از  دست دادن می تواند تعهد به یک ایده یا یک مسیر را دشوار کند. آنها می خواهند به کاوش و ارزیابی ادامه دهند.

غیر عملی بودن 

ENTP ها دارای هوای آشفته ای در مورد خود هستند که می تواند از سرگرم کننده تا تشدید کننده ، به ویژه تا همکاران و همسران متغیر باشد. آنها در گرایش به گرفتار شدن در ایده های خود غالباً وظایف فوری اطراف خود مانند کار در خانه ، کار در حیاط و سایر مسئولیت های روزمره زندگی ، مانند پرداخت قبوض را از دست می دهند. یک ENTP ممکن است بسیار درخشان باشد ، اما همچنین ضعیف ، بی نظم و ظاهراً بی نظم باشد.

هنجارشکن

عدم انطباق ، در حالی که می تواند یک ویژگی مثبت باشد ، اغلب ENTP را با مشکل مواجه می کند. کل رویکرد آنها به زندگی بر اساس ترسیم مسیر خود ، پیشبرد مرزها و انجام کارها به روش خود است. در حالی که این امر منجر به خلاقیت و پیشرفت های بزرگی در زمینه های آنها می شود ، در عین حال می تواند آنها را با شخصیت های برتر و مافوق در تضاد قرار دهد ،

که به نوبه خود می تواند مانع پیشرفت آنها شده و مانع موفقیت آنها شود. “غیرقابل اصلاح” و “سرسخت” دو کلمه ای هستند که در توصیف یک ENTP معمولی بی مورد نیستند.

نقاط ضعف فرد ENTP

به تعویق انداختن

 ENTP ها همچنین به دلیل تمایل به تعویق انداختن و مدیریت ضعیف زمان شناخته شده اند. تا حدی ، این محصول مولفه ادراک آنهاست که در آن ترجیح می دهند به جای تصمیم گیری و شروع به کار ، به گرفتن اطلاعات ادامه دهند. مساله لزوماً تنبلی نیست ، همانطور که تمایلی به قطع ایده ها و اطلاعات برای پیشبرد یک ایده یا یک تصمیم نیست.

آنها به سختی می توانند وظایف خود را در اولویت بندی قرار دهند و برای جلوگیری از مانع شدن اطلاعات و ایده های جدید در کار پیش رو تلاش خواهند کرد.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ENTP

از آنجا که این شخصیت به اندازه طوفان مغزی علاقه مند به مسائل عملی نیست ، بهترین مشاغل برای ENTP ها آنهایی است که به آنها امکان می دهد عقل و مهارت حل مسئله خود را به کار گیرند. مشاغلی که نیاز به روتین یا توجه به جزئیات کوچک دارند مناسب برای ENTP ها نیستند. بیایید برخی از نقشهای مناسب برای شخصیت ENTP را بررسی کنیم.

۱. کارگزار بورس

وقتی صحبت از تصویر بزرگ و یافتن راه های خلاقانه در مورد ایده های مجموعه به میان می آید ، ENTP می تواند خانه ای به عنوان کارگزار سهام پیدا کند. این شغلی است که نیاز به هوش و سریع اندیشی دارد و اغلب مستلزم تصمیم گیری مهم روی پای شماست. کارگزاران سهام اقدام به خرید و فروش سهام و اوراق بهادار می کنند. از آنجا که آنها باید مذاکره کننده قوی باشند ، مهارت های بحث ENTP به کار می آید.

۲. مهندس

ENTP گاهی اوقات به عنوان مخترع یا مهندس شخصیت ها شناخته می شود.  یک مهندس دارای توانایی اثبات شده در حل مشکلات فنی است و می تواند توانایی عددی و علمی را نشان دهد. آنها داده های ریاضی پیچیده ای را برای طراحی و عیب یابی درک می کنند و می توانند مشکلات را قبل از اینکه افراد حتی آنها را تشخیص دهند حل کنند.

۳. وکیل دادگستری

برای شخصی که از بحث هوشمندانه خوشش می آید ، نقش وکیل کاملاً مناسب است. بحث در دادگاه تنها یک طرف کار است ، اما همراه با مهارت های تیز مورد نیاز برای حفظ و رشد نقش ، برای ENTP مناسب است. یک وکیل مسئول تنظیم و نگهداری پرونده ها ، پایبندی به الزامات دادگاه و وکالت به عنوان یک لیست از مشتریان است. آنها باید از نظر قوانین و تغییرات قانونی بروز باشند و همیشه در حال یادگیری باشند.

۴. مدیر عملیات

مدیر عملیات مسئول کارآیی کلی تجارت است. این به معنی تدوین استراتژی هایی برای بهبود کارایی و بهره وری و همچنین مدیریت نظارت ، استخدام و آموزش سایر کارکنان است. برای ENTP که می خواهد با افراد همفکر خود طوفان فکری داشته باشد ، این شغل به آنها اجازه می دهد تا هم تیمی های خود را انتخاب کرده و شرکت را با ایده های جدید بهبود بخشند.

۵. مدیر روابط

بهترین مشاغل entp

دانستن هر طرف داستان برای مدیر روابط ENTP امتیاز محسوب می شود. مدیر روابط یک تولیدکننده خروجی و مشتری مداری از فرصت ها و فروش های جدید تجاری است. آنها مسئول ملاقات با مشتریان ، آموزش آنها در مورد خدمات سازمان خود و راهنمایی آنها برای بهترین تصمیم گیری هستند.

۶. تهیه کننده فیلم

تهیه کننده فیلم مانند مدیرعامل یک فیلم است. آنها تصمیمات بزرگی می گیرند ، فیلم را تأمین مالی می کنند و بر همه چیز از توسعه تا پس از تولید و توزیع نظارت می کنند. برای یک دوستدار فیلم ENTP ، این نقشی است که نیاز به خلاقیت ، ایده های جدید و فداکاری برای ادامه رویاپردازی دارد.

۷. کارشناس روابط عمومی

ایفای نقش به عنوان یک متخصص روابط عمومی مستلزم یک فرد کاریزماتیک است که به عنوان تصویر عمومی یک شرکت یا سازمان عمل می کند. کسی که می تواند نقاط قوت یک شرکت را به نمایش بگذارد و از آن دفاع کند و از دانش و درک صنعت و کسب و کار خود برای پشتیبانی از ادعاهای خود برخوردار باشد. اینجاست که ENTP وارد عمل می شود.

۸. مدیر آموزش

با اطمینان صحبت می کنید ، ایده های جدیدی را مطرح می کنید و مرکز توجه هستید؟ مناسب برای ENTP مدیران آموزشی مسئول نظارت ، طراحی ، توسعه ، هماهنگی و اجرای برنامه های آموزشی در مقیاس بزرگ و کوچک هستند. این یک کار عالی برای یک ENTP است که مستلزم صحبت با گروه های زیادی از مردم و ایجاد روشهای جدید برای دستیابی به اهداف آموزشی سازمان آنها است.

آیا شما ENTP هستید؟

در تست شخصیت رایگان شرکت کنید تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور که دوست دارید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.