esfj

۵ ویژگی تیپ شخصیتی ESFJ | تیپ شخصیتی ESFJ | شخصیت شناسی با سارا

مروری بر تیپ شخصیتی ESFJ

esfl

ESFJ ، به عنوان “مراقب” یا “کنسول” شناخته می شود ، یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط نشانگر نوع مایرز-بریگز مشخص شده است . افرادی که دارای تیپ شخصیتی ESFJ هستند معمولاً رفتاری ، وفادار ، سازماندهی شده و خوش قلب هستند. ESFJ ها از تعامل با افراد دیگر انرژی می گیرند.

آنها به طور معمول به عنوان افراد خارج از منزل و مشتاق توصیف می شوند. آنها راهی برای تشویق دیگران به بهترین افراد خود دارند و اغلب به سختی می توانند در مورد افرادی که با آنها نزدیک هستند چیز بدی را باور کنند.

تیپ شخصیتی ESFJ

این ویژگی ها بیشتر افراد ESFJ را توصیف می کند:

 

افراد با تیپ شخصیتی ESFJ تمایل دارند با موقعیت ها و افراد بر اساس احساسی که نسبت به شخص دارند یا اینکه آیا فرد با ارزش های آنها همسو است، برخورد می کنند.

هنگام برخورد با دیگران ، ESFJ اغلب دیدگاه دیگران را واقعاً بیشتر درک می کند ، اغلب به دلیل توانایی آنها در خواندن دیگران. ESFJ ها دوست دارند در کنار افراد دیگر باشند و می خواهند مورد علاقه همسالان خود قرار گیرند.

اگرچه یک ESFJ دارای یک سیستم ارزشی قوی است، آنها ایده های خاص خود را در مورد چگونگی باید داشته باشند و معمولاً این نظرات را آزادانه به اشتراک می گذارند.

ESFJ ها ارزشها و اخلاق خود را بر اساس جهان پیرامون خود شکل می دهند و نه بر اساس آنچه که آنها را در از درون راهنمایی می کند. آنها با افرادی که مایل به سازگاری با باورها و خواسته های ESFJ هستند به خوبی تعامل دارند.

اگرچه آنها دوست دارند تحت کنترل باشند ، اما ESFJ ها همچنین به اقتدار احترام می گذارند و از قوانین پیروی می کنند. آنها معتقدند دیگران نیز باید همین کار را انجام دهند.

آنها اغلب به جای اینکه در راه خود قدم بگذارند ، بدون هیچ سوالی راه تعیین شده را می پذیرند. در نتیجه ، آنها اغلب به عنوان پیروان کور قوانین در نظر گرفته می شوند و به ندرت استدلال پشت آنها را زیر سوال می برند.

سازماندهی برای یک ESFJ مهم است، بنابراین موقعیت های آشفته یا خود به خودی می تواند باعث ایجاد احساس ناراحتی در آنها شود. آنها محیط های ساختار یافته را ترجیح می دهند ، نه مفاهیم نظری یا انتزاعی. یک ESFJ معمولاً مایل به کنترل محیط اطراف خود است.

 

ویژگی های افراد esfj

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (E) برون گرایی : افراد برون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی در کنار افراد دیگر انرژی بگیرند .

 

• (S) حسی : انواع حسگر معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کرده و بر واقعیت موقعیت تمرکز کنند.

 

• (F) احساس : انواع احساس معمولاً عواطف را بر منطق اولویت می‌دهند و اغلب تصمیم می‌گیرند از دل خود پیروی کنند.

 

• (J) داوری: انواع قضاوت بسیار سازمان یافته و منظم هستند.

 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESFJ چیست ؟

وفاداری

شخصیت های ESFJ بسیار قابل اعتماد هستند. از آنجا که افراد با این تیپ شخصیتی به ساختار و ثبات خود اهمیت می دهند ، بر این اساس عمل می کنند. آنها در هر کجا که بتوانند از دوستان، خانواده و همکاران حمایت می کنند. ESFJ ها به قول خود وفادار هستند. آنها به خاطر منافع شخصی از پشت به کسی ضربه نخواهند زد.

احساس وظیفه قوی

ESFJ ها می خواهند خواسته های محیط اجتماعی خود را برآورده کنند. به همین دلیل تمام وظایف محوله را با نهایت دقت انجام می دهند. حتی اگر احساس بزرگ وظیفه بیشتر ناشی از انتظارات بیرونی باشد تا اعتقادات درونی، نتیجه نهایی همیشه قابل ارائه باقی می ماند.

استعداد عملی

وظایف معمول و اداری که مانع یا حوصله دیگر تیپ های شخصیتی را دارند به طور فوری توسط ESFJ انجام می شود. افراد با این تیپ شخصیتی به آنچه لازم است توجه زیادی دارند. تفکر ساختار یافته و مهارت های سازمانی آنها به آنها این امکان را می دهد که حتی کارهای ناخوشایند را در کوتاه ترین زمان انجام دهند.

اجتماعی بودن

شخصیت های ESFJ مورد استقبال جهانی قرار گرفته اند. آنها به راحتی می توانند در یک گروه جا بیفتند. آنها با صراحت و جذابیت خود ، به سرعت موفق می شوند دوست شوند. در مهمانی ها استاد حرف زدن هستند.

گرما و حساسیت

ESFJ به هماهنگی بسیار نیاز دارد. او نمی خواهد صدمه ببیند و همیشه مراقب است که دیگران را آزار ندهد. به همین دلیل اطرافیان با او احساس راحتی می کنند. شخصیت های ESFJ دارای روحیه تیمی قوی و حس اشتباه برای ارتباطات سودآور هستند. آنها به طور قابل توجهی به موفقیت یک تیم کمک می کنند – چه در محل کار، چه در ورزش و چه در خصوصی.

 

نقاط ضعف یک فرد ESFJ چیست ؟

 

نقاط ضعف یک فرد ESFJ

ضرورت

ESFJ ها نیاز زیادی به تایید احساس می کنند. آنها قلب و روح خود را برای حضور در کنار دیگران و ایجاد محیط هماهنگ قرار داده اند. با این حال ، اگر تلاش های آنها مورد توجه قرار نگیرد ، عزت نفس آنها را از بین می برد.

در نتیجه ، آنها جستجوی ناامیدی را برای تعارف آغاز می کنند ، که باعث می شود دیگران احساس بیگانگی کنند.

از خودگذشتگی بیش از حد

ESFJ ها برای گروه زندگی می کنند. با این حال ، اغلب اوقات اتفاق می افتد که آنها نیازهای خود را نادیده می گیرند. این نه برای خود آنها مفید است و نه برای گروه مفید است.

گاهی اوقات دیگران از نظر فداکاری ESFJ به معنای منفی غرق می شوند. همه نمی خواهند که شخص دیگری خود را فدای آنها کند. گاهی اوقات ESFJ ها بدون هیچ معنایی به دیگران ظلم می کنند.

ماندن در منطقه آسایش خود

وقتی کسی با هنجارهای اجتماعی رایج مخالفت می کند ، کنار آمدن با آن مشکل است. آنها فاقد توانایی زیر سوال بردن معنی این هنجارها هستند.

از آنجا که آنها دوست دارند از قوانین پیروی کنند ، به ندرت منطقه راحتی خود را ترک می کنند. با این حال ، این پتانسیل آنها را محدود می کند. ESFJ ها برای ایده ها و نوآوری های جدید مناسب نیستند. آنها بر امتحان شده و واقعی اصرار دارند.

فقدان استعدادهای مهم

شخصیت های ESFJ از تعارض اجتناب می کنند. آنها روزانه تلاش می کنند تا همه را راضی کنند تا در وهله اول کینه ایجاد نشود. اگر از تلاش های آنها قدردانی نشود یا حتی مورد انتقاد قرار نگیرد ، واکنش آنها بسیار آسیب دیده است. سپس ESFJ ها وارد حالت دفاعی (افسردگی) می شوند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که افراد نزدیک به آنها مورد انتقاد قرار گرفته باشند.

نگرانی از وضعیت اجتماعی

بزرگترین نقطه قوت ESFJ پاشنه آشیل او است: افراد این نوع شخصیت آنقدر بر ادغام اجتماعی خود تمرکز کرده اند که به آنها آسیب می رساند. خلاقیت و فردیت به معنای واقعی کلمه با تمایل به تعلق به گروه خفه می شود.

عدم انعطاف پذیری

ESFJ ها معمولاً در دیدگاه های اخلاقی خود بسیار جاافتاده اند. هر چیزی که خارج از جریان اصلی حرکت می کند ، اشتباه و تهدیدآمیز تلقی می شود. آنها نمی توانند درگیر ایده های جدید خودجوش شوند. همیشه همه چیز باید از الگویی که می دانند و قابل قبول می دانند پیروی کند.

اگر ESFJ ها ایده ای را توسعه دهند که از الگوی معمول منحرف شود، سعی می کنند آن را به طور قاطع در گروه اجتماعی خود تثبیت کنند. آنها می خواهند در اسرع وقت ایده غیر متعارف خود را برای جامعه مناسب سازند.

 

• یافتن شغلی که از نقاط قوت شخصیت شما استفاده می کند می تواند شما را در شغل خود بسیار موفق و خوشحال کند.

 

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESFJ

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESFJ

مدیران منابع انسانی

مدیران منابع انسانی با مدیران یک شرکت کار می کنند تا بر امور اداری یک شرکت نظارت کنند. آنها ارتباط بین کارکنان یک شرکت و کارکنان اجرایی هستند و به حفظ روان و کارآمد کارها برای همه اعضای تیم کمک می کند.

استاد

ESFJ ها احتمالاً در موقعیتی مانند این رشد می کنند که به آنها امکان می دهد به دیگران آموزش دهند. آنها می توانند با صبر و حوصله به مردم در درک مفاهیم کمک کنند و راحت در مقابل گروه ها به طور منظم صحبت می کنند ، که هر دو به آنها اجازه می دهد در موقعیت آموزشی موفق شوند.

مشاور

ESFJهای آرام و مفید احتمالاً حوصله و گرمای لازم را دارند تا مشاور خوبی باشند. آنها به طور طبیعی توجه دارند و می توانند در عرض چند دقیقه توصیه های مفید و کاربردی ارائه دهند. آنها حتی در زندگی روزمره خود می توانند از افرادی پذیرا و دلسوز باشند که عاشق کار کردن در شرایط سخت هستند.

سرایدار

ESFJ ها افرادی فهمیده و دلسوز هستند که برای کمک به دیگران دلسوز هستند. آنها ممکن است به عنوان مراقبانی که به افراد نیازمند رسیدگی می کنند ، رشد کنند. مهمان نوازی و طبیعت گرم آنها احتمالاً به آنها در موفقیت در چنین نقشی کمک می کند.

مدیر حساب

مدیران حساب باید بتوانند روابط مشتری را مدیریت کنند ، اطلاعات مهم را جمع آوری کرده و به برآوردن نیازهای مشتریان کمک کنند – همه اینها ESFJ ها در انجام آنها مهارت دارند. ESFJ ها ممکن است از برقراری ارتباط منظم و در جریان پیشرفت پروژه های مهم لذت ببرند.

کارگر اجتماعی

ESFJ های دوستانه و قابل اعتماد احتمالاً مددکاران اجتماعی ماهر خواهند بود. آنها به رفاه مشتریان خود اهمیت می دهند ، می توانند به جزئیات مهم هر مورد رسیدگی کنند ، در کاغذبازی یا ارجاع به مشتریان کمک کنند و در صورت نیاز پیشرفت خود را بررسی کنند.

پزشک

به عنوان پزشک ، ESFJ ها ممکن است در تشخیص جزئیات مهم ، آشنایی با بیماران ، سازماندهی حقایق و ارائه اخبار به شیوه ای دقیق و مهربان مهارت داشته باشند. آنها ممکن است به طور منظم از شانس تأثیرگذاری بر زندگی دیگران لذت ببرند.

 

۱۶ شخصیت یک چارچوب شخصیتی است که می تواند به شما کمک کند دیگران را درک کنید و چرا آنها به شیوه های خاصی رفتار می کنند.
در اینجا ۱۶ نوع شخصیت را کشف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.