esfp

۴ ویژگی تیپ شخصیتی esfp | تیپ شخصیتی esfp | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ESFP

esfp

ESFP (برونگرا ، حس ، احساس ، درک) یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط نشانگر نوع مایرز بریگز مشخص شده است .  افراد دارای تیپ شخصیتی ESFP اغلب خودجوش ، مدبر و برونگرا توصیف می شوند. آنها دوست دارند مرکز توجه باشند و اغلب به عنوان سرگرم کننده یا “دلقک کلاس” توصیف می شوند. ESFP برعکس تیپ شخصیتی INTJ است .

ESFP ها افرادی خوشایند هستند که افراد اطراف خود را مجذوب خود می کنند. ما در اینجا درباره  ESFP بحث خواهیم کرد. آنها پرشور ، پرانرژی و بازیگوش هستند ، همچنین همه چیز را در اطراف خود ، از جمله غذا ، پوشاک ، طبیعت ، حیوانات و از همه مهمتر مردم دوست دارند. ESFP ها به دلیل شخصیتهای سرگرم کننده خود شناخته می شوند ، اما به طور کلی منطقی هستند و به صورت زمینی عمل می کنند.

آنها بر اساس واقعیت هستند و بنابراین به طور معمول از حقایق و جزئیات پیرامون خود ، به ویژه در مورد دیگران ، بسیار آگاه هستند.
آنها از مردم و نگرانی های آنها آگاه هستند و به سرعت کمک می کنند – ESFP ها مانند کمک به دیگران ، به ویژه در راههای عملی و ملموس. ESFP ها اغلب رفتاری و پرحرف هستند و اشتیاق زیادی برای زندگی دارند.

آنها ترجیح می دهند در کانون توجه یا وسط رویداد باشند. آنها سرگرم می شوند ، حس شوخ طبعی بالایی دارند و از جذب دیگران و کمک به آنها در گذراندن اوقات خوب لذت می برند . ESFP یک شخصیت آتشین و مشتاق است که می داند چگونه سرگرم شود در حالی که روحیه اطرافیان را نیز بالا می برد.

 

آنها دوست دارند به مکان های جدید بروند و با افراد مختلف معاشرت کنند 

این ویژگیها بیشتر افراد ESFP را توصیف می کند:

این ویژگیها بیشتر افراد ESFP را توصیف می کند:

• ESFP ها بسیار کاربردی و مفید هستند.آنها ترجیح می دهند از طریق تجربه عملی یاد بگیرند و تمایل ندارند از یادگیری کتاب و بحث های نظری یاد بگیرند . به همین دلیل ، دانش آموزان با تیپ های شخصیتی ESFP گاهی اوقات در محیط های کلاسی سنتی با مشکل روبرو می شوند.

با این حال ، آنها در شرایطی که اجازه دارند با دیگران تعامل داشته باشند یا از طریق تجربه مستقیم یاد بگیرند ، برتری دارند.

• ESFP ها در اینجا و اکنون بسیار زندگی می کنند و گاهی اوقات نمی توانند در مورد چگونگی اقدامات فعلی به پیامدهای بلند مدت فکر کنند. آنها غالباً وارد موقعیت جدیدی می شوند و همه چیز را در صورت وقوع مشخص می کنند. آنها همچنین تمایل ندارند از کارهای روزمره خوششان بیاید ، از تجربیات جدید لذت می برند و همیشه به دنبال یک ماجراجویی جدید هستند.

• آنها علاوه بر آگاهی قوی از محیط پیرامون خود ، در مورد افراد دیگر نیز بسیار درک می کنند. آنها قادرند احساس دیگران را احساس کنند و می دانند چگونه باید به آن پاسخ دهند. مردم تمایل دارند آنها را گرم ، دلسوز و ساده لوح بدانند.

• در حالی که ESFP ها سرگرم کننده هستند و از توجه خودداری می کنند ، آنها بیشتر به زندگی در زمان حال و انجام آنچه در آن لحظه احساس می کنند بیشتر علاقه مند هستند.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• برون گرا (E): برون گرا معمولاً تیپ های شخصیتی برون گرا و بیانی هستند. به نظر می رسد آنها در محیط های تیمی پیشرفت می کنند و از طریق بحث به دنبال راه حل هستند.

• حس (S): انواع حسگر از پنج حس خود برای تجربه موقعیت ها استفاده می کنند. آنها همچنین ایده های عملی را دوست دارند که می توانند بلافاصله عملی شوند. تجربیات جدید ترجیح داده می شود و گرامی داشته می شود.

• احساس (F): احساس می شود که انواع احساس به قلب خود اعتماد دارند و با غرایز خود همراه هستند. این نوع ممکن است یک شغل جدید را انتخاب کند زیرا “مناسب” نسبت به شغلی است که روی کاغذ به نظر می رسد.

• ادراک (P): تیپ های شخصیتی ادراکی از خودانگیختگی باز لذت می برند. هنگامی که انعطاف پذیری لازم را داشته باشند ، بهترین عملکرد را دارند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESFP چیست ؟

همه تیپ های شخصیتی دارای نقاط قوت ذاتی هستند. ESFP ها از رهبران طبیعی و داشتن توانایی سازگاری با شرایط جدید تا داشتن استعداد خلاقیت متفاوت است. در اینجا لیستی از رایج ترین نقاط قوت نوع شخصیت ESFP آمده است:

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESFP چیست ؟

• خلاقیت:

“سرگرم کننده” چشم به چیزهای زیبا دارد. این امر به آنها توجه دقیق به جزئیاتی را که کار خلاق نیاز دارد ، می دهد. آنها به عنوان یک شخصیت با احساس ، در چیزهایی که محیط ها و احساسات سرگرم کننده را ایجاد می کنند ، شادی می یابند. حل مسئله خلاق برای ESFP عالی است زیرا مستلزم تفکر منحصر به فردی است که این شخصیت به طور طبیعی از آن برخوردار است.

• دیپلماتیک و دوستانه:

یکی از بزرگترین نقاط قوت نوع ESFP توانایی حرکت بین گروه های مختلف افراد با سهولت نسبی است. آنها شنوندگان خوبی هستند که واقعاً به احساس دیگران اهمیت می دهند.

• ملاحظه کننده:

به عنوان افرادی که از احساسات و حواس پنجگانه خود برای اطلاع رسانی در تصمیم گیری استفاده می کنند ، ESFP ها به شدت از محیط خود آگاه هستند. این توانایی همچنین به حرکت در موقعیت های اجتماعی و دریافت نشانه های اجتماعی قبل از دیگران کمک می کند.

• سازگاری:

شخصیت ESFP برای تغییر بسیار سازگار است زیرا آنها گرایش طبیعی به خودانگیختگی دارند. با انعطاف پذیری به عنوان ترجیح ، آنها در محیط هایی رشد می کنند که در یک روال معمول گیر نمی کنند.

• نگرش مثبت حتی در زمان های سخت:

برون گراها عموماً افراد شاد هستند و ESFP ها احتمال تغییرات مثبت را دوست دارند. آنها از پیامدهای منفی خوششان نمی آید ، آنها داستانها یا تصدیقی را برای کنار آمدن با شرایط ایجاد می کنند تا خوش بین بمانند. این گرایش به ESFP کمک می کند تا شرایط سخت را با ظرافت پشت سر بگذارد.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESFP چیست ؟

• توانایی های رهبری:

ویژگی ضروری رهبری ، هوش هیجانی است. “مجری” دارای ذهنیت اول مردم است که برای رهبری مناسب است. آنها واقعاً منتظرند تا با تشویق و اشتیاق موفقیت دیگران را ارتقا دهند.

نقاط ضعف یک فرد ESFP چیست ؟

نقاط ضعف ESFP ممکن است شامل برنامه ریزی ضعیف و صدمه دیدن انتقادات سازنده و همچنین خسته شدن سریع و عدم علاقه به کارهای تکراری باشد. در زیر لیستی از برخی از ضعف های شایع مرتبط با نوع شخصیت ESFP آمده است:

• صدمه به انتقاد:

از آنجا که ESFP ها آشکار سازهای حسی و احساس کننده هستند ، بیشتر از دیگران می توانند با انتقاد سازنده آسیب ببینند. بدون بلوغ ، ESFP ممکن است به دلیل دشواری مواجهه با ضعف های شخصی احساس کند که در گوشه ای قرار گرفته و در برابر تغییرات مقاوم است.

• برنامه ریزی ضعیف برای آینده:

این شخصیت تکانشی و اولین قدم می تواند به دلیل عدم برنامه ریزی دچار مشکل شود. از آنجا که آنها در انعطاف پذیری و ماجراهای جدید رشد می کنند ، می توان تمایلی برای کنار گذاشتن مرحله برنامه ریزی به طور کلی وجود داشت. این می تواند منجر به این شود که ESFP در حرفه خود از دست رفته یا بدهی زیادی جمع آوری کند.

• به راحتی از انجام کارهای تکراری خسته می شوید:

کارهای معمول و تکراری برای “سرگرم کننده” که به دنبال تازگی و انعطاف پذیری است ، مشکلی ایجاد می کند. بدون تعادل مناسب ، “سرگرم کننده” می تواند در این محیط احساس گرفتار و نارضایتی کند.

• ممکن است به دنبال خشنودی فوری باشد:

رضایت دیرهنگام برای دستیابی به هر هدف بلند مدت ضروری است ، اما ESFP به دلیل ماهیت تکانشی آنها در اینجا ممکن است با مشکل مواجه شود. آنها با خلاقیت شکوفا می شوند و گاهی کارهای لازم برای تکمیل کار خلاقانه معمول و تکراری است. افراد دارای این ویژگی ها باید بیاموزند که از کارهای مورد نیاز برای رسیدن به هدف لذت ببرند.

• می تواند با درگیری درونی مبارزه کند:

اگرچه ESFP شنونده خوبی است و با مردم عالی است ، اما آنها نمی توانند با درگیری های داخلی خود روبرو شوند. مقابله با آشفتگی شخصی کلید بلوغ احساسی و بهزیستی است.

نقاط ضعف یک فرد ESFP چیست ؟

• ممکن است تمرکز روی برنامه های بلند مدت نداشته باشد:

ESFP به عنوان فردی که درست وارد می شود ، اهمیتی به برنامه ریزی نمی دهد. تکانشگری می تواند منجر به عدم نگاه به تصویر بزرگتر شود. این می تواند منجر به عدم صبر و شکیبایی شود که برای تمرکز بر اهداف بلند مدت لازم است.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESFP

سخنران انگیزشی

ESFP به احتمال زیاد به عنوان سخنرانان انگیزشی رشد خواهد کرد. آنها می توانند به طور منظم دیگران را سرگرم و الهام بخشند. آنها در شبکه سازی ، حفظ ارتباطات مهم و فکر کردن روی پای خود مهارت دارند ، که همه آنها را به بلندگوهای عالی تبدیل می کند.

طراح داخلی

ESFP ها به عنوان طراح داخلی از ایجاد فضاهای زیبا و کاربردی به طور منظم لذت می برند. آنها به راحتی می توانند ارتباطات مهمی برقرار کنند و مشتریانی وفادار بسازند ، که اگر تصمیم بگیرند طراح مستقلی باشند و کسب و کار خود را تأسیس کنند ، در نهایت به نفع آنها خواهد بود.

پرستار

ESFP ها به طور طبیعی مراقب ، صبور و آرام در اطراف دیگران هستند ، که به احتمال زیاد آنها را به عنوان پرستار عالی تبدیل می کند. آنها می توانند به راحتی با هر موقعیت جدید سازگار شوند و می توانند گرما و همدلی بیماران و خانواده ها را در دوران سخت پزشکی نشان دهند.

طراح مد

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESFP

طراحی مد به ESFP ها فرصتی می دهد تا مشکلات را به صورت خلاقانه به شیوه ای کاربردی حل کنند. از آنجا که مد هم برای ظاهر و هم برای کاربردهای روزانه است ، مهم است که طراحان بتوانند در عین حال به زیبایی و مفید بودن توجه کنند. ESFP ها به طور طبیعی به هر دو توجه می کنند و احتمالاً در نقشی مانند این پیشرفت خواهند کرد.

عکاس

ESFP ها می توانند به عنوان عکاس ساعت های غیرمتعارف کار کنند ، با دیگران ارتباط برقرار کنند و مرتباً چیزهای جدید امتحان کنند. آنها احتمالاً عکاسانی مطمئن و موثر خواهند بود.

بازیگر

از آنجا که ESFP ها به طور طبیعی در مقابل مردم سرگرم کننده و راحت هستند ، احتمالاً از شغلی برخوردار خواهند بود که به آنها اجازه می دهد به طور منظم اجرا کنند. ESFP ها به عنوان بازیگران قادر خواهند بود با دیگران تعامل داشته باشند ، در لحظه باشند و خود را با شرایط ناآشنا وفق دهند ، که همه آنها به پیشرفت آنها کمک می کند.

احتمالاً شما اینجا هستید زیرا نوع MBTI خود را می شناسید ، اما نمی دانید با آن چه کار کنید. شخصیت شناسی با سارا یک جایگزین محبوب برای MBTI برای کسانی است که می خواهند استفاده کنند و پتانسیل خود را افزایش دهند. اگر MBTI شما را در ۱ از ۱۶ سطل قرار دهد ، نتایج تیپ شخصیتی به اندازه ۱ در چندین میلیارد منحصر به فرد است. کنجکاو هستید که چه چیزی شما را خاص می کند؟ پس همین الان امتحان کن!
همین حالا آزمون را انجام دهید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.