estj

۴ ویژگی تیپ شخصیتی ESTJ | تیپ شخصیتی ESTJ | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ESTJ

estj

ESTJ یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز بریگز (MBTI) شناسایی شده است . ESTJ ها اغلب به عنوان افرادی منطقی و مسئول عمل توصیف می شوند. 

آنها قاطع هستند و بسیار نگران این هستند که مطمئن شوند کارها بدون مشکل و مطابق قوانین پیش می روند. آنها به سنت ، استانداردها و قوانین متعهد هستند. آنها دارای اعتقادات قوی و قضاوت معقول هستند و انتظار دارند افراد دیگر نیز از این اصول پیروی کنند.

ESTJ ها سنت گرایان سخت کوش هستند و مشتاقند مسئولیت سازماندهی پروژه ها و افراد را بر عهده بگیرند. ESTJ های منظم ، مطیع قوانین و وظیفه شناسی دوست دارند کارها را انجام دهند و تمایل دارند پروژه ها را به شیوه ای سیستماتیک و روشمند انجام دهند.

ESTJ ها سازمان دهندگان کامل هستند و می خواهند ساختار را به محیط اطراف خود بیاورند. آنها برای پیش بینی پذیری ارزش قائل هستند و ترجیح می دهند کارها به ترتیب منطقی پیش بروند. هنگامی که آنها کمبود سازمان را می بینند ، ESTJ اغلب ابتکار عمل را برای ایجاد فرایندها و دستورالعمل ها به عهده می گیرد ، به طوری که همه می دانند چه چیزی انتظار می رود.

این ویژگیها بیشتر افراد ESTJ را توصیف می کند:

این ویژگیها بیشتر افراد ESTJ را توصیف می کند:

• افرادی با این تیپ شخصیتی تمایل دارند برای سنت ، قوانین و امنیت ارزش زیادی قائل شوند. حفظ وضعیت موجود برای ESTJ ها مهم است و آنها اغلب در وظایف مدنی ، شاخه های دولتی و سازمان های اجتماعی مشارکت می کنند.

• به دلیل رویکرد ارتدوکس( صاحب عقیده درست) آنها نسبت به زندگی ، گاهی اوقات می توان آنها را سخت ، سرسخت و تسلیم ناپذیر دانست. نگرش مسئولیت پذیری آنها باعث می شود که ESTJ ها موقعیت های رهبری را بر عهده بگیرند .

• اعتماد به نفس و اعتقادات قوی آنها به آنها کمک می کند در اجرای برنامه ها برتری داشته باشند ، اما گاهی اوقات می توانند انتقادی و بیش از حد پرخاشگر به نظر برسند ، به ویژه هنگامی که افراد دیگر نتوانند استانداردهای بالای خود را رعایت کنند.

• مردم اغلب ESTJ ها را قابل پیش بینی ، پایدار ، متعهد و عملی توصیف می کنند. آنها در مورد به اشتراک گذاشتن نظرات خود بسیار صریح و صادق هستند ، که گاهی اوقات می تواند خشن یا بیش از حد انتقادی تلقی شود.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (E) برون گرایی: افراد برون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی در کنار افراد دیگر انرژی بگیرند .

• (S) حسی: انواع حسگر معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کنند و بر واقعیت موقعیت تمرکز کنند.

• (T) تفکر: انواع تفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (J) داوری : انواع قضاوت بسیار سازمان یافته هستند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESTJ چیست ؟

 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESTJ چیست ؟
سازمان و بهره وری 

ESTJ ها برنامه ریز و فهرست ساز هستند – منظم و برنامه ریزی شده. مغز آنها به طور طبیعی ساختار را بر زندگی و زمان آنها تحمیل می کند. ESTJ ها از ایجاد نظم خارج از هرج و مرج لذت می برند و همیشه وقت شناس هستند. این به درک دیگران از آنها به عنوان قابل اعتماد ، قابل اعتماد و ثابت کمک می کند.

فداکاری و تعهد 

هیچ کس نمی تواند ESTJ را به دور زدن متهم کند و طبیعی است که این نوع در همه زمینه های زندگی ۱۱۰ درصد بدهد و مانند آنها انرژی بی حد و حصر نشان دهد. آنها زودتر وقت شخصی یا ترجیحات خود را قربانی می کنند تا از تعهد خود دست بردارند یا بهترین کار خود را ارائه ندهند. کارفرمایان می توانند روی ESTJ ها حساب کنند تا چشم انداز سازمان را در هر زمان حفظ کنند ، با سرعت کامل کار کنند و دیگران را نیز به انجام این کار تشویق کنند.

صداقت 

ESTJ ها در نقش های رهبری یکپارچگی ثابت را نشان می دهند و معتقدند که قوانین به همان اندازه در زیر دستان آنها اعمال می شود. و اگرچه آنها به طرز ماهرانه ای اقتدار را اعمال می کنند ، اما نسبت به مافوق خود نیز احترام زیادی قائل هستند و برای پیروی از دستورات تلاش نمی کنند. آنها می بینند که سازمانها و جوامع زمانی بهترین عملکرد را دارند که احساس احترام و وظیفه سالم وجود داشته باشد.

نظارت 

ESTJ ها دروازه بانان جامعه هستند. آنها افرادی هستند که شخصاً مسئول حفظ استاندارد و تدوین تصویری بسیار واضح از آنچه می گذرد و آنچه نیست ، احساس مسئولیت می کنند.

به این ترتیب ، می توان روی ESTJ ها برای حفظ قوانین ، مقررات و احکام که ساختار و عملکرد جامعه را حفظ می کند حساب کرد. در خانه ، ESTJ ها نسبت به خانواده های خود متعهد هستند و مایلند برای هر کسی که تحت مراقبت خود می دانند به خوبی خدمات رسانی کنند.

نقاط ضعف یک فرد ESTJ چیست ؟

قضاوت 

یک رویکرد سیاه و سفید به زندگی می تواند یک مشکل مهم برای ESTJ باشد. در حالی که آنها به طور قابل ستایشی به اعتقادات خود پایبند هستند ، اما اغلب فراموش می کنند که همه اصولی که آنها مورد حمایت قرار می دهند نه جهانی هستند و نه عینی ، و روش سنتی و قدیمی ، تنها راه نیست.

ESTJ ها ممکن است متوجه نشوند که نوآوری می تواند مفید باشد و می تواند در مورد افرادی که شیوه های زندگی غیر متعارف را انتخاب می کنند ، بی حوصله باشند ، در نتیجه قضاوت کننده یا تنگ نظر هستند.

 کوتاهی در ابراز احساسات 

ESTJ ها اغلب در ارزیابی احساسات یا در نظر گرفتن احساسات – احساسات خود و دیگران – کوتاهی می کنند و این می تواند آنها را خشن ، ساینده ، مفید و بی اهمیت جلوه دهد. ضریب هوشی معمولاً پایین آنها ممکن است آنها را در قضاوت نادرست در مقاصد دیگران سوء تفاهم کند.

آنها اغلب صبر کمی برای افرادی دارند که بصورت شهودی فکر می کنند یا عمل می کنند یا احساسی واکنش نشان می دهند و اینها را بیشتر به عنوان یک تعهد تلقی می کنند تا به عنوان قوت بالقوه.

اعتیاد به کار 

در حالی که اخلاق کاری ESTJ قابل تقدیر است ، افرادی از این قبیل نیز می توانند در سمت معتاد به کار و کمال گرایی اشتباه کنند. در نظر گرفتن شخصیت و شدت نوع A آنها برای دیگران کمی سخت است ، زیرا اغلب نسبت به کسانی که ممکن است به اندازه خود سخت کار نکنند یا “به طور کامل” کار نکنند ، بی احساس هستند.

سرسخت و انعطاف ناپذیر 

ESTJ ها به روش یا دیدگاه خود متعهد هستند و این امر می تواند روند رشد شخصی را مختل کند. در حقیقت ، ESTJ ها اغلب آنقدر در اعتقاد اصلی خود و همچنین درستی خود قاطعانه قضاوت کرده اند که از تصدیق اطلاعات جدید یا متناقض که منجر به نتیجه گیری تغییر یافته و شاید واقعی می شود ، کوتاهی می کنند.

سختگیری می تواند آنها را از ذهن باز باز دارد و رویکرد عملی آنها به تفکر و زندگی به طور کلی ممکن است توانایی آنها را در تفکر تخیلی یا تمرین بینایی خفه کند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESTJ

 

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESTJ

۱. مدیر روابط عمومی (روابط عمومی)

روابط عمومی به عنوان چهره یک سازمان حرفه ای ایده آل برای ESTJ متعهد و سخت کوش است. پیش بینی می شود که مدیران روابط عمومی با استفاده از اطلاعیه های مطبوعاتی ، استراتژی های ارتباطی و ارائه ها ، تصویر عمومی را ارتقا دهند.

۲. مدیرعامل

نقش مدیرعامل اساساً ارائه رهبری و مدیریت کل یک شرکت است – مناسب برای ESTJ ، که فشار و مسئولیت های این نقش را در گام خود بر عهده خواهد گرفت. در این نقش ، آنها فقط به هیئت مدیره گزارش می دهند ، بنابراین مسئولیت کلی موفقیت کسب و کار را بر عهده خواهند داشت.

۳. بازاریابی تلفنی

بازاریابان تلفنی برای فروش یک محصول یا خدمات با مشتریان احتمالی تماس می گیرند. تداوم ، فداکاری و برون گرا بودن شخصیت ESTJ به این معنی است که آنها از ویژگی های لازم برای ترغیب ، مذاکره و بستن فروش برخوردار خواهند بود.

۴. قاضی

برای ESTJ هایی که به دنبال یک مسیر شغلی طولانی مدت هستند ، این یک گزینه عالی است. تجربه زیادی در سیستم قضایی قبل از قاضی شدن مورد نیاز است ، اما این یک انتخاب شغلی بسیار مفید و جذاب برای تیپ های شخصیتی ESTJ است.

ESTJ ها استعداد لازم را برای برنامه ریزی دقیق مشاغل و دستیابی به اهداف خود به ترتیب دارند. آنها همچنین بی نظمی و عدم صداقت را به شدت دوست ندارند ، بنابراین کار به عنوان قاضی فرصتی را برای کمک به حل این مسائل در جامعه فراهم می کند.

۵. مدیر هتل

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESTJ
مدیران هتل هر روز با چالش های متفاوتی روبرو می شوند. آنها باید بتوانند مسائل و شکایات مشتریان را برطرف کنند ، در راستای سیاست های شرکت کار کنند و نظم را در همه حال حفظ کنند.

ESTJ ها دارای توانایی طبیعی برای اجرای روشها و روالهای موثر هستند – در مهمان نوازی ، این ویژگیها می تواند به ارائه خدمات عالی به مشتریان ، از تجربه رزرو مستقیم تا اتاق تمیز و تازه کمک کند.

۶. مسئول مالی

یک حرفه ای در امور مالی انتخاب واضح برای انواع شخصیت ESTJ است – کار در خدمات مالی پیشنهادات سفارش، ساختار و شانس را به دنبال سیاست ها و دستورالعمل های روشن.
در نقش رهبری مالی ، آنها قادر خواهند بود از جنبه مدیریت تیم و همچنین ساختار مدیریت و نگهداری سوابق و اسناد مالی برخوردار شوند.

۷. آشپز

ESTJ ها با سازماندهی و توجه ویژه به جزئیات ، مدیران موثری هستند. نقش سرآشپز به ESTJ ها این امکان را می دهد که پیشقدم شوند و راهی منظم برای انجام کارها ارائه دهند ، که همیشه مطابق با قوانین بهداشت / ایمنی مواد غذایی و سیاست های شرکت عمل می کند.

۸. مدیر کسب و کار

این نقش مسئولیت فعالیتها و عملیات روزانه یک سازمان را بر عهده می گیرد. بنابراین ، این یک نقش شغلی ارزشمند برای شخصیت های ESTJ است. وظایف شامل مدیریت کارکنان ، نظارت بر کار و اطمینان از کلیه کارکنان مطابق با سیاست های شرکت است.

۹. بازرس ساختمان

افرادی که در این نقش کار می کنند باید اطمینان حاصل کنند که کارهای ساختمانی مطابق با قوانین و مقررات ساختمان ملی و محلی ، و مشخصات قرارداد است.
ESTJ ها تمایل زیادی به کار در راستای قوانین و خط مشی ها دارند و همچنین دارای مهارت های بین فردی و مهارت های ارتباطی مورد نیاز برای عملکرد خوب در این نقش هستند.

۱۰. داروساز

داروسازان مسئول توزیع داروهای تجویزی به بیماران هستند. آنها همچنین در مورد استفاده ایمن از داروها ، شیوه زندگی سالم ، غربالگری سلامتی و ایمن سازی ، مشاوره می دهند و تخصص ارائه می دهند. نیاز به پیروی از روشها برای ایمنی بیماران حیاتی است ، بنابراین ESTJ ها برای این نقش مناسب خواهند بود.

 

 

آیا شما ISTJ هستید؟
در تست شخصیت رایگان شرکت کنید تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور که انجام می دهید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید.

از آزمون شخصی رایگان استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.