ESTP

۴ ویژگی تیپ شخصیتی ESTP | تیپ شخصیتی ESTP | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ESTP

ESTP

ESTP یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز بریگز (MBTI) شناسایی شده است. افرادی که دارای این تیپ شخصیتی هستند غالباً افراد بیرونی ، عمل گرا و نمایشی توصیف می شوند. ESTP ها در حال تعامل هستند و از گذراندن وقت با حلقه وسیعی از دوستان و آشنایان لذت می برند.

آنها به اینجا و اکنون علاقمند هستند و بیشتر تمایل دارند روی جزئیات تمرکز کنند تا نگاه وسیع تری به مسائل داشته باشند. افرادی با این تیپ شخصیتی منطقی هستند. هنگام تصمیم گیری ، آنها ارزش بیشتری به عینیت می دهند تا احساسات شخصی.

ESTP ها دوست ندارند با برنامه ریزی بیش از حد سخت گیر شوند. در عوض ، آنها دوست دارند بداهه پردازی کنند و گزینه های خود را باز نگه دارند.

این ویژگیها بیشتر افراد ESTP را توصیف می کند:

ESTP ها تمایل دارند تعدادی از ویژگیها را بر اساس گرایش خود به حسگرهای برونگرا نشان دهند. آنها متفکرانی قاطع با مهارت های افراد قوی هستند. ESTP ها همچنین تمایل دارند:

• سریع تصمیم بگیرید :

وقتی با مشکلات روبرو می شوید ، افرادی با این تیپ شخصیتی به سرعت به واقعیت ها نگاه می کنند و راه حلی فوری ارائه می دهند. آنها تمایل دارند بداهه پردازی کنند تا زمان زیادی را صرف برنامه ریزی کنند.

• کاربردی را بر نظریه ها ترجیح دهید :

ESTP ها کاربرد زیادی برای نظریه ها یا مفاهیم انتزاعی ندارند. آنها بیشتر کاربردی هستند و اطلاعات ساده ای را ترجیح می دهند که بتوانند منطقی در مورد آنها فکر کنند و بلافاصله به آنها عمل کنند.

• مهارت های اجتماعی قوی دارند :

این ویژگیها بیشتر افراد ESTP را توصیف می کند:

آنها بسیار مراقب هستند و اغلب به جزئیاتی توجه می کنند که دیگران هرگز متوجه آن نمی شوند. بعضی اوقات افراد دیگر آنها را “سریع گویان” توصیف می کنند که بسیار متقاعد کننده هستند. در محیط های اجتماعی ، اغلب به نظر می رسد چند قدم جلوتر از مکالمه هستند.

• گاهی اوقات تکانشی عمل کنید :

ESTP ها برنامه ریز نیستند. آنها در لحظه واکنش نشان می دهند و اغلب می توانند کاملاً تکانشی یا حتی ریسک پذیر باشند. این نگرش “جهش قبل از اینکه به نظر برسد” گاهی اوقات مشکل ساز است و ممکن است آنها را به گفتن یا انجام کارهایی که پشیمان هستند سوق دهد.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (E) برون گرایی: افراد برون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی در کنار افراد دیگر انرژی بگیرند .

• (S) حسی: انواع حسگر معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کرده و بر واقعیت موقعیت تمرکز کنند.

• (T) تفکر: انواع تفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (P) ادراک: انواع ادراک معمولاً ترجیح می دهند انعطاف پذیر و خودجوش باشند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESTP چیست ؟

برای انجام این امور 

هیچ کس هرگز ESTP را تنبل یا نامعلوم نمی نامد و این رویکرد بسیار مطمئن برای زندگی و کار مطمئناً یک نقطه قوت است. افرادی از این قبیل زمان بیشتری را صرف بازیگری می کنند تا فکر کنند ، و در حالی که ممکن است این کار به طور بالقوه غیر عاقلانه و عجولانه به نظر برسد ، اما در واقع اطلاعات را به سرعت پردازش می کنند و استعداد بداهه نوازی را نیز دارند. این امر آنها را در شرایط اضطراری بسیار عالی می کند ، زیرا در حال پرواز هستند و بازتابی پاسخ می دهند.

پررنگ 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ESTP چیست ؟
ESTP ها همچنین از استحکام ذهنی و رقابت برخوردارند که آنها را در پیگیری آنچه که دنبال آن هستند بی امان می کند. آنها به خوبی به محیط فیزیکی خود پاسخ می دهند و می دانند چگونه در دنیای خود مانور دهند. آنها کارآمد ، باهوش ، جسور و با انگیزه هستند. و در نتیجه ، آنها اغلب آنچه را که دنبال آن هستند به دست می آورند و نمی ترسند که برای رسیدن به آنجا چند ریسک کنند.

با شخصیت و معاشرت 

ESTP ها بر افراد متمرکز هستند و تقریباً با هر کسی ارتباط خوبی دارند. آنها مراقب و فهیم هستند و مردم را خوب می خوانند. این مزیت این است که به دیگران کمک کند
احساس کنند به آنها توجه شده است زیرا ESTP توجه می کند و پاسخ مناسب می دهد. اگرچه ESTP ها ممکن است همیشه نشانه های احساسی را انتخاب یا اولویت بندی نکنند ، اما سریع متوجه می شوند و به نیازهای ملموس پاسخ می دهند.

مستقیم 

ESTP ها در واقع ، موثر و مستقیم هستند. آنها کلمات را تکان نمی دهند یا می خواهند زمان زیادی را صرف بیهوشی بکنند. بسیاری از مردم از صداقت و حتی صراحت خود قدردانی می کنند. شما همیشه می دانید که با ESTP کجا ایستاده اید. آنها نمی ترسند آن را آنطور که می بینند صدا کنند.

نقاط ضعف یک فرد ESTP چیست ؟

قضاوت 

در حالی که قدرت ادراک و مشاهده ESTP ها اغلب به عنوان نقاط قوت تلقی می شوند ، ممکن است این بدان معنا باشد که آنها سریع پیش بینی موقعیت ها و افراد را می کنند و آنها را بر اساس ادراکات اولیه طبقه بندی می کنند. سقوط این امر این است که آنها به طور بالقوه فرصت های زیادی را صرف روابط یا تجارب سودآور یا لذت بخش صرفاً بر اساس ظاهر اولیه ظاهر می کنند.

بی حوصله 

از آنجا که ESTP ها متفکران سریع و انجام دهندگان هستند ، به آسانی با کسانی که با سرعت کمتری نسبت به آنها پردازش می کنند ، بی ظرفیت هستند ، یا فاقد ظرفیت عقل سلیم یا هوشمندی خیابانی هستند یا بیشتر حساس یا احساسی هستند.

آنها احساس می کنند نگرانی های عاطفی دیگران باعث تخلیه غیر ضروری انرژی آنها می شود و ممکن است از آنها ناراضی باشند. ESTP ها همچنین تمایلی به پرداختن به استدلال های مبتنی بر شهود یا احساسات ندارند.

بدون ساختار 

نقاط ضعف یک فرد ESTP چیست ؟

افرادی از این نوع تمایل دارند در وضعیت  اضطراری زندگی کنند زیرا برنامه ریزی بسیار کمی را انجام می دهند. اگرچه ممکن است آنها با این الگوی زندگی راحت باشند ، اما برای هر کس در اطراف خود هرج و مرج ایجاد می کند و می تواند مانع روابط حرفه ای و شخصی آنها شود.

اصل موضوع این است که ESTP ها اغلب بدون ساختار و بی انضباط هستند ، مهارت های مدیریت زمان ضعیفی را به کار می گیرند و بسیار بیشتر از آنچه می توانند انجام دهند ، به عهده می گیرند. اغلب به این دلیل که برای نه گفتن مشکل دارند یا از پذیرش خودداری می کنند که نمی توانند همه چیز را در خود جا دهند.

ترس مرضی تعهد 

ESTP ها از خسته شدن متنفرند و می خواهند زندگی همیشه جدید ، تحریک کننده و جالب باشد. با این حال ، واقعیت این است که زندگی اغلب جالب یا بدیع نیست و روابط می تواند در نقاط خاصی کمی کسل کننده باشد. آنها غالباً حوصله و انگیزه لازم را ندارند تا بتوانند از نقاط ضعف خود استفاده کنند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESTP

با توجه به آزمون مایرز بریگز ، ESTP ها در مشاغلی که عادات محل کار خود را در بر می گیرند – تحریک کنجکاوی ، تعیین اهداف و انجام اقدامات موفق تر خواهند بود. افرادی با تیپ شخصیتی ESTP پرانرژی هستند و از رویکرد عملی در کار خود لذت می برند. ESTP ها باید به دنبال مشاغلی باشند که انعطاف پذیری ، رقابت و کار گروهی را ارائه دهند. در اینجا ده انتخاب شغلی عالی برای ESTP ها آورده شده است.

۱. بازیگر

بازیگری یک انتخاب شغلی عالی برای ESTP هایی است که دوست دارند مرکز توجه باشند. ESTP های خلاق از بازیگری لذت می برند زیرا به آنها این امکان را می دهد تا نقش های گوناگون را آزمایش کرده و با گروه متنوعی از افراد تعامل داشته باشند. بازیگر بودن نیاز به انگیزه و جاه طلبی دارد که با ماهیت رقابتی ESTP همراه است.

۲. مسئول توسعه تجارت

ESTP ها بصری و از نظر اجتماعی هوشمند هستند ، دو ویژگی که برای افسران توسعه کسب و کار بسیار مهم است. به طور معمول یک مقام مدیریتی ، افسران توسعه کسب و کار مسئول رشد شرکت از طریق شبکه و برنامه ریزی استراتژیک هستند. افسران توسعه کسب و کار می توانند از محل های مختلف برای کار خود دیدن کنند و اطمینان حاصل کنند که ESTP ها در این شغل حوصله خود را ندارند و احساس خستگی نمی کنند.

۳. کارآگاه

کار کارآگاهی یکی دیگر از مسیرهای شغلی است که از قابلیت های ادراکی ESTP ها و همچنین مهارت های تفکر انتقادی آنها استفاده می کند. آیا آنها در یک اداره پلیس ، به عنوان یک بازرس خصوصی یا حتی در محیط های خرده فروشی و شرکتی کار می کنند ، ESTP ها می توانند از ذهن متفکر و پرسشگر خود به عنوان کارآگاه استفاده خوبی ببرند.

۴. EMT (تکنسین فوریت های پزشکی)

EMT ها اغلب اولین پاسخ دهندگان به صحنه های حادثه و مناطق فاجعه هستند که در شرایط نامطمئن مورد استقبال افراد وحشت زده قرار می گیرند. این ممکن است یک حرفه عالی برای ESTP های عاشق عمل باشد. با ارزیابی ESTP ها و تصمیم گیری سریع می توان جان افراد را نجات داد.

۵. روزنامه نگار

روزنامه نگاری حرفه ای است که به کنجکاوی و شروع به کار پاداش می دهد. علاوه بر این ، برقراری ارتباط ، یافتن منابع و مصاحبه با افراد برای داستانها برای شخصیتهای برون گرا ESTP طبیعت دوم است. جذابیت و استعداد آنها در ارتباطات بین فردی یک مزیت است. انعطاف پذیری در کار در هر زمان – تا زمانی که مهلت ها رعایت شود – روزنامه نگاری را به یک مسیر حرفه ای عالی برای ESTP تبدیل می کند.

۶. مدیر

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ESTP

ESTP ها نگرش مسئولیت پذیری دارند که آنها را به رهبران طبیعی و مدیران بزرگ تبدیل می کند. عادات محل کار از این نوع شخصیت آنها را به مدیریتی تبدیل می کند ، به ویژه توانایی آنها برای جلب نظر دیگران در مورد ایده های خود. ESTP ها در نوآوری و دستیابی به اهداف برتری دارند. ESTP به عنوان یک مدیر ، دیگران را برای دستیابی به نتایج تجاری هدایت می کند.

۷. پیراپزشک

پیراپزشکان نسبت به همتایان EMT خود آموزش گسترده تری – و بنابراین مسئولیت بیشتری – دارند. اگرچه آنها هنوز مراقبت های پزشکی اورژانسی را ارائه می دهند ، امدادگران می توانند مراحل پیچیده تری را انجام دهند و معمولاً به فوریت های پزشکی مرگ و زندگی پاسخ می دهند. حرفه ای به عنوان یک پیراپزشک برای ESTP ها ایده آل است. به دلیل ماهیت رقابتی خود ، ESTP ها از فشار به خود نمی ترسند و توانایی آنها برای فکر کردن روی پای خود می تواند زندگی را نجات دهد.

۸. افسر پلیس

افسران پلیس برای اطمینان از امنیت ساکنان و مشاغل در جامعه فعالیت می کنند. این شغل می تواند غیرقابل پیش بینی و گاهی خطرناک باشد. شخصیت های ESTP برای این مسیر شغلی مناسب هستند ، زیرا موقعیت های پرتنش آنها را مرحله ای نمی کند. کاربردی بودن ، سازگاری و توانایی های بداهه نوازی آنها به ESTP ها اجازه می دهد حتی در سخت ترین شرایط نیز حرکت کنند.

۹. تهیه کننده

تهیه کنندگان همه به دنبال ایده های بزرگ هستند و آنها را به واقعیت تبدیل می کنند ، خواه برای تلویزیون ، فیلم ، تئاتر ، موسیقی یا صنعت بازی های ویدیویی. ESTP های شگفت انگیز متوجه می شوند که حرفه ای به عنوان تهیه کننده از همه استعدادهای خود استفاده می کند – ارتباط افراد ، کار با تیم ، برنامه ریزی و به ثمر رساندن آنها.

۱۰. نویسنده

نویسندگان حرفه ای از آزادی از قوانین و انعطاف پذیری در انجام کارها به روش خود لذت می برند. مشاغل بسیار متنوعی برای نویسندگان وجود دارد که مطمئناً ESTP ها در زمینه وبلاگ نویسی ، نوشتن فنی ، کپی نویسی ، داستان ، و غیره موضوعی را پیدا خواهند کرد. امکانات بی پایان است. حرفه نویسندگی به ESTP ها این فرصت را می دهد تا محدودیت ها را آزمایش کرده و خود را خلاقانه پیش ببرند.

 

احتمالاً شما اینجا هستید زیرا نوع MBTI خود را می شناسید ، اما نمی دانید با آن چه کار کنید. شخصیت شناسی با سارا یک جایگزین محبوب برای برای کسانی است که می خواهند استفاده کنند و پتانسیل خود را افزایش دهند. اگر MBTI شما را در ۱ از ۱۶ سطل قرار دهد ، نتایج شخصیت شما به اندازه ۱ در چندین میلیارد منحصر به فرد است. کنجکاو هستید که چه چیزی شما را خاص می کند؟ پس همین الان تست را انجام بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.