infj

۵ ویژگی تیپ شخصیتی infj | تیپ شخصیتی infj | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی INFJ

 

infj
INFJ یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز بریگز (MBTI) شناسایی شده است . نمره گذاری به عنوان INFJ به این معنی است که تیپ شخصیتی شما به بهترین شکل با عنوان درون گرا ، شهودی ، احساس و قضاوت توصیف می شود.

افرادی که گاهی اوقات از آنها به عنوان “حامی” یا “ایده آل گرای” یاد می شود ، احساس می کنند که دچار سوءتفاهم شده اند. شاید به این دلیل است که آنها نادرترین تیپ شخصیتی MBTI هستند . آنها کمال گرایان سهل انگار هستند. هم منطقی و هم احساسی ، خلاق و تحلیلی.

 

این ویژگیها بیشتر افراد INFJ را توصیف می کند:

 

ویژگیها افراد INFJ
• دلسوز :

INFJ ها با داشتن حس قوی شهود و درک احساسی می توانند نرم صحبت کرده و همدل باشند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها فشرده هستند. آنها اعتقادات عمیقی دارند و توانایی عمل قاطع برای رسیدن به خواسته خود را دارند.

• یاور :

در حالی که آنها از نظر طبیعت درونگرا هستند ، افرادی با این تیپ شخصیتی می توانند ارتباطات قوی و معناداری با سایر افراد برقرار کنند. آنها از کمک به دیگران لذت می برند ، اما برای شارژ مجدد نیز به زمان و مکان نیاز دارند.

• ایده آلیست :

آنچه INFJ را متمایز می کند توانایی آنها در تبدیل ایده آلیسم به عمل است. آنها فقط رویای تغییر جهان را ندارند بلکه آنها را تحقق می بخشند.

• سازمان یافته :

افراد با این تیپ شخصیتی دوست دارند با برنامه ریزی ، سازماندهی و تصمیم گیری در اسرع وقت کنترل خود را اعمال کنند.

• هم احساسی و هم منطقی :

هنگام تصمیم گیری ، INFJ ها تأکید بیشتری بر احساسات خود دارند تا حقایق عینی. اما این بدان معنا نیست که آنها جهان را از طریق عینک های رز رنگی می بینند. INFJ ها جهان را چه خوب و چه بد درک می کنند و امیدوارند بتوانند آن را بهتر کنند.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (I) درونگرا : افراد درون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی به تنهایی انرژی بگیرند .

• (N) شهود : انواع بصری تمایل دارند به کاوش ایده های جدید بپردازند و بر اساس تصویر کلی فکر کنند.

• (F) احساس : انواع احساسات معمولاً احساسات را بر منطق ارجحیت می دهند و اغلب هنگام تصمیم گیری ، از قلب خود پیروی می کنند.

•(J) قضاوتگر : افرادی منظم و با برنامه , برای هر کاری از قبل برنامه ریزی می کنند هدفگرا هستند و دوست دارند کار را به اتمام برسانند .

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد INFJ چیست ؟

نقاط قوت یک فرد INFJ
بینش عملی 

برخی از افراد بینایی هستند ، در حالی که دیگران در حل مشکلات واقعی هستند ، اما INFJ ها می توانند خط بین هر دو هویت را از بین ببرند-و معمولاً با تسلط موفق می شوند. INFJ ها متفکران بصیری هستند که موقعیت ها و افراد را به طور موثر می بینند و از تدوین استراتژی های عملی برای عمل لذت می برند.

شفقت 

به عنوان یک نوع احساس ، ممکن است انتظار داشته باشید که INFJ دلسوزی خود را نشان دهد – اما چیزی که آنها را متمایز می کند این است که همدلی آنها با یک لبه شهودی تیز همراه است.

آنها به سرعت نگرانی و ناراحتی را در دوستان و عزیزان خود تشخیص می دهند ، حتی زمانی که علائم ظاهری ناراحتی برای دیگران قابل مشاهده نیست. INFJ ها به طور منحصر به فرد قادر به تشخیص رنج های ناگفته و ناشناخته هستند و با توانایی غریزی خود برای دیدن زیر سطح ، وارد عمل می شوند.

حفظ صلح

میانجیگری اختلافات کار سختی است ، اما INFJ ها توانایی شگفت انگیزی برای کمک به درمان شکاف هایی که بین مردم تقسیم می شود ، دارند. آنها بصورت شهودی رنج واقعی را که عصبانیت می تواند در پی افراط و تفریط ایجاد کند احساس می کنند و چون شنوندگان خوبی هستند در کمک به طرف های مقصر در یافتن راه حل های کارآمد که نیازهای همه را برآورده کند بسیار موثر هستند. و این کار را با انرژی و اراده زیاد انجام می دهند.

قاطعیت 

برای INFJ ها موانعی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد و هیچ مشکلی نمی تواند بر قدرت و انعطاف پذیری این نوع ها در عمق درون خود پیشی بگیرد. INFJ ها ایده های خود را با قاطعیت دنبال می کنند و از اراده و قاطعیت لازم برای انجام پروژه ها تا انتها برخوردارند. INFJ ها برای فرصتی برای حل مشکلات و ایجاد تغییرات مثبت در جهان زندگی می کنند.

نقاط ضعف یک فرد INFJ چیست ؟

نقاط ضعف فرد INFJ
نادیده گرفتن جزئیات 

INFJ ها صرفنظر از اینکه چقدر تمایل به عمل دارند ، تمایل دارند آنقدر درگیر نظریه پردازی کلی شوند که برخی از جزئیات گرانبها را که می تواند موفقیت را از شکست جدا کند ، فراموش کنند.

جزئیات همیشه مهم هستند ، و در حالی که INFJ ها ممکن است این را در اصل تشخیص دهند ، در عمل آنها همیشه آنطور که باید در مورد مسائل کوچک کوشا نیستند.

به شدت خصوصی 

علیرغم ماهیت محبت آمیز و حساس ، INFJ ها تمایل دارند خود را از جهان دور کنند و به مردم این فرصت را نمی دهند که آنها را بشناسند یا ویژگی های شگفت انگیزی را که دارند ، ببینند.

حتی در روابط آنها با خانواده و دوستان مورد اعتماد ، INFJ ها می توانند معمایی باشند. هنگامی که آنها احساس سرخوردگی یا درون نگری می کنند ، ممکن است بدون هیچ کلمه توضیحی ، از تماس اجتماعی عقب نشینی کنند ، که می تواند دیگران را به یک حلقه تبدیل کند.

مخالف درگیری

INFJ ها از درگیری به شدت خوششان نمی آید و معمولاً برای متوقف کردن آن مداخله می کنند ، اما این قسمتی است که دیدگاه آنها ممکن است مخدوش شود. INFJ ها اغلب نمی توانند تشخیص دهند که تعارض می تواند در واقع یک هدف مفید باشد و اجازه می دهد تا روند خوبی از «رد و قبول» برقرار شود و به همه طرفها این فرصت را می دهد که مشکل خود را برای همیشه حل کنند. INFJ ها عاقلانه هستند که ارزش گفتگوی صادقانه را بپذیریم ، به جای اینکه خود به خود تصور کنیم که همه دعوا مضر است.

حساس

هنگامی که INFJ تصمیم خود را گرفت ، آنها تمایل دارند که در نتیجه گیری های خود بسیار مطمئن باشند و ممکن است تحمل چندانی برای کسانی که به مخالفت خود ادامه می دهند نداشته باشند. وقتی کسی نتیجه گیری های خود را به چالش می کشد ، می تواند بسیار قوی واکنش نشان دهد و به ویژه در برابر انتقاد آسیب پذیر است.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی INFJ

بهترین مشاغل infj
مشاور

INFJ به خوبی گوش می دهد و با بینش مثبت و شفقت پاسخ می دهد ، و این را به یکی از تیپ های شخصیتی مناسب برای کار به عنوان مشاور تبدیل می کند. مشاوران ممکن است به عنوان درمانگر ازدواج و خانواده یا در زمینه مشاوره خاص مانند سوء مصرف مواد یا سلامت روان کار کنند.

یک INFJ که به دلیل توانایی خود در انجام اقدامات شناخته شده است ، می تواند گوش دهد و به توسعه اهداف و برنامه های درمانی کمک کند که تغییرات مثبت را در زندگی مشتریان خود تسهیل می کند.

متخصص منابع انسانی

تلاش ذاتی INFJ برای ارتقاء سطح افراد و تعهد آنها به جهانی عادلانه و عادلانه آنها را به متخصصان عالی منابع انسانی ( HR ) تبدیل می کند. این متخصصان به همدلی ، مهارت های ارتباطی قوی و درک شهودی احساسات دیگران نیاز دارند – همه ویژگی هایی که در INFJ یافت می شود.

متخصصان منابع انسانی کارکنان را استخدام ، مصاحبه و استخدام می کنند. آنها ممکن است به عنوان متخصص استخدام برای چندین شرکت کار کنند یا تمام وظایف منابع انسانی را برای یک کارفرما انجام دهند. وظایف خاص ممکن است شامل استخدام نیروهای جدید ، حمایت از کارکنان و رعایت آخرین قوانین کارکنان باشد.

نویسنده

INFJ ها به عنوان افراد بسیار خلاق و دارای تخیل ، معمولاً دارای ویژگی های لازم برای برتری به عنوان نویسندگان هستند. طبیعت درون گرا و تمایلات کمال گرایانه آنها را قادر می سازد تا وقت خود را تنها گذرانده و محتوای باکیفیتی ایجاد کنند.

نویسندگان می توانند به عنوان نویسندگان محتوا ، وبلاگ نویسان ، نویسندگان نسخه ، داستان نویس و نویسندگان فنی کار کنند. INFJ هر مسیر شغلی را که انتخاب می کند ، تحقیقات معمولاً در کارهای روزانه آنها نقش اساسی دارد. نویسندگان همچنین به تسلط قوی بر زبان انتخابی خود و واژگان وسیع نیاز دارند.

علاوه بر این ، وظایف یک نویسنده فنی شامل ساده سازی اسناد پیچیده و تهیه مطالب حمایتی ، مانند کتابچه های راهنما و راهنماهای راهنما است.

راهنمای حرفه ای نویسندگی ما نگاهی جامع به فرصت های شغلی نویسندگان و مشاوره در مورد نحوه شروع این حرفه هیجان انگیز ارائه می دهد.

مدیر آموزش و توسعه

INFJ ها تمایل زیادی به کمک به افراد برتر دارند. اگر آنها مدیران آموزش و توسعه شوند ، شیوه آموزشی آنها اغلب نشان دهنده این علاقه صادقانه به کارکنان خود است و به ایجاد محیطی از احترام متقابل و انگیزه برای رسیدن به اهداف کمک می کند. INFJ ها از این توانایی ها برای توسعه برنامه هایی استفاده می کنند که مهارت ها و دانش کارکنان را افزایش می دهد.

این مدیران علاوه بر توسعه و اجرای برنامه های آموزشی ، ممکن است بر آموزش کارکنان نظارت کرده و کتابچه های راهنما ، فیلم ها و بسترهای دیجیتالی ایجاد کنند.

متخصص اطلاع رسانی جامعه

یک متخصص ارتباطات اجتماعی از بسیاری از ویژگی های INFJ ، از جمله همدلی ، شهود و نوع دوستی ، سود می برد. این متخصصان با هماهنگی برنامه های اطلاع رسانی جامعه و کمک به افراد در یافتن خدمات اجتماعی مورد نیاز برای غلبه بر تجربیات چالش برانگیز زندگی ، به جوامع خود خدمت می کنند.

وظایف یک متخصص اطلاع رسانی اجتماعی ممکن است شامل کمک به افراد دارای معلولیت ، یافتن حمایت از افراد مسن ، سازماندهی فعالیت های جوانان در معرض خطر و کمک به افرادی که بی خانمانی را تجربه می کنند ، باشد. برای یک INFJ که به اهداف بشردوستانه اختصاص داده شده است ، این حرفه می تواند بسیار مفید باشد.

infj
معلم

معلمان می توانند از هر جهت ، عزت نفس و اهداف بلندمدت و توانایی آنها در دستیابی به آنها تأثیر زیادی بر دانش آموزان خود داشته باشند. تمایل INFJ برای غنی سازی زندگی شخص دیگر و ایجاد ارتباطات معنادار ، آنها را برای حرفه ای در تدریس بسیار مناسب می کند.

معلمانی که مستقیماً با دانش آموزان در کلاس درس کار می کنند مهارت های مختلف و درس های آکادمیک را که برای یک گروه سنی خاص طراحی شده است ، آموزش می دهند. دیگران ممکن است نقش های رهبری ، تحقیق یا مدیریت را انتخاب کنند که می تواند بر سیاست های مدرسه و فرصت های یادگیری تأثیر بگذارد.

متخصص تغذیه

INFJ ها به دلیل تلاش خود برای کمک به مردم برای ایجاد تغییرات مثبت ، اغلب مشاغل متخصص تغذیه را سودآور می دانند. متخصصان تغذیه به افراد در مورد چگونگی سبک زندگی سالم توصیه می کنند. آنها ممکن است تغییرات رژیم غذایی را برای ترویج عادات غذایی سالم و توصیه برای ایجاد یک شیوه زندگی متعادل تر پیشنهاد دهند.

متخصصان تغذیه ممکن است در محیط های بالینی مانند بیمارستان ها و مراکز خصوصی کار کنند. آنها همچنین می توانند برای سازمان های غیرانتفاعی و دولتی کار کنند ، جایی که به افراد و گروه ها در مورد سلامت و تغذیه مشاوره می دهند.

 

آیا شما INFJ هستید؟
در تست شخصیت رایگان شرکت کنید ! تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور دوست دارید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.