intj

۵ ویژگی تیپ شخصیتی INTJ | تیپ شخصیتی INTJ | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی INTJ

intj

INTJ (درون گرا ، شهودی ، تفکر و قضاوت) یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط ارزیابی شخصیتی به نام شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) شناسایی می شود . افرادی که گاهی اوقات به عنوان “معمار” یا “استراتژیست” شناخته می شوند ، دارای شخصیت INTJ بسیار تحلیلی ، خلاق و منطقی هستند.

افرادی که دارای تیپ شخصیتی INTJ هستند ، در رفتار خود دارای اعتماد به نفس ، تحلیلی و بلندپرواز هستند. آنها عاشق دنبال کردن دانش هستند و تمایل دارند که منطقی باشند. آنها متفکران مستقلی هستند که بر حل مشکلات جهان متمرکز شده اند.

INTJ ها درون گرا واقعی هستند. این تیپ شخصیتی معمولاً در شرکت خود آرام ، محفوظ و راحت است. INTJ ها معمولاً خودکفا هستند و ترجیح می دهند به تنهایی کار کنند تا گروهی. معاشرت انرژی این نوع شخصیت را به طور قابل توجهی تخلیه می کند و باعث می شود آنها نیاز به شارژ مجدد داشته باشند.

INTJ را با صحبت های کوچک کلافه نکنید! آنها بیشتر به ایده ها و نظریه های بزرگ علاقه دارند. هنگام مشاهده جهان ، INTJ ها مرتباً سوال می کنند که چرا همه چیز به همان شیوه اتفاق می افتد. عدم قطعیت دشمن INTJ است. آنها در توسعه برنامه ها و استراتژی ها برای هر احتمالی برتری دارند.

این ویژگیها بیشتر افراد INTJ را توصیف می کند:

 

ویژگی تیپ شخصیتی intj

• اتخاذ تصمیمات حساب شده:

INTJ ها به دنبال یک چالش فکری هستند و متفکرانی منطقی هستند که متغیرهای رویدادهایی را که می توانند گردش کار آنها را مختل کنند ، در نظر می گیرند. اگر آنها روی پروژه ای کار می کنند اما مشتری به طور غیرمنتظره تماس می گیرد ، INTJ ها می توانند متناسب با شرایط تنظیم شده و در مواقع نیاز خود را وفق دهند. آنها دوست دارند به این فکر کنند که چگونه رویدادهای گذشته می تواند آنها را برای مواجهه با چالش های آینده آماده کند.

• شکوفایی روابط فردی:

INTJ ها به عنوان درون نگر شناخته می شوند. آنها دوست دارند برای بررسی افکار خود وقت بگذارند و در برنامه های خود زمانی را برای اولویت بندی روابط فردی خود اختصاص دهند.

• درک تفاوت های ظریف وظایف:

INTJ ها در تشخیص ارزش هر عملی که در محل کار انجام می دهند ماهر هستند ، به همین دلیل در روابط شخصی خود گزینشی هستند. اگر آنها فقط یک ذهنیت گروهی را ببینند که بر کار آنها تأثیر می گذارد ، این علاقه آنها را جلب نمی کند. آنها بیشتر در پروژه هایی مشارکت خواهند داشت که با ارزشهای اصلی آنها مطابقت دارد .

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

(I) درونگرا : افراد درون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی به تنهایی انرژی بگیرند .

• (N) شهود : انواع بصری تمایل دارند به کاوش ایده های جدید بپردازند و بر اساس تصویر کلی فکر کنند.

• (T) تفکر : انواع تفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (J) داوری: انواع قضاوت بسیار سازمان یافته و سازمان یافته هستند.

 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد INTJ چیست ؟

 

نقاط قوت intj

استراتژی

INTJ ها نه تنها برنامه یا شیوه عمل را می بینند ، بلکه بسته به شرایط مختلف احتمالی ممکن است آماده باشند. آنها با دید وسیع و متمرکز بر آینده خود برای مشاهده امکانات و تشخیص پتانسیل ، همچنین به اندازه کافی دقیق و منطقی هستند تا حفره ها ، شکاف ها و ناسازگاری ها را مشاهده کنند.

نوآوری

اگرچه INTJ در ظاهر ممکن است غیرقابل کنترل به نظر برسد ، اما به عنوان یک نوع در واقع کاملاً پذیرای تغییر و نوآوری هستند و از آن حمایت می کند ، و این رویکرد باز به افزایش مهارت حل مسئله آنها کمک می کند. آنها معتقدند که اکثر افراد ، فرایندها و سیستم ها دارای پتانسیل بهبود هستند و به دنبال راه های جدید و خلاقانه برای ایجاد این تغییر هستند.

عزم و اراده

INTJ ها به دلیل شجاعت و ثبات خود در مواجهه با چالش ها مورد احترام هستند. آنها به طور مشخص در هر کاری که انجام می دهند مصمم هستند ، حتی تا حدی بی امان ، و نمی ترسند برای مقابله با چالش های واقعاً دشوار حرکت کنند.


این به جای احساس دلسردی یا سرخوردگی ، آنها را هیجان زده و نشاط می بخشد. آنها به قضاوت خود اعتماد دارند و به توانایی خود در حل مشکلات و غلبه بر چالش هایی که در زندگی شخصی یا حرفه ای خود با آن روبرو می شوند ، اطمینان دارند.

تمایل به یادگیری


INTJ ها فقط به دنبال تغییر ظاهر خارجی و افراد دیگر نیستند. آنها همچنین متعهد هستند که روی خود کار کنند. اگرچه آنها معمولاً مدت زیادی بر احساسات و وضعیت عاطفی خود نمی پردازند ، اما به طور کامل درگیر کار خودسازی هستند. آنها یادگیرندگان مادام العمر هستند و همیشه به دنبال راه هایی برای افزایش دانش و مهارت های خود هستند.

نقاط ضعف یک فرد INTJ چیست ؟

برتری استعداد INTJ در زمینه عقل ، منطق و دلیل غیرقابل بحث است و قطعاً از جمله نقاط قوت اصلی آنهاست ، همانطور که اطمینان آنها به ایده هایشان است. با این حال ، این نقاط قوت وقتی تبدیل به یک مجموعه برتر می شوند ، می توانند به ضعف تبدیل شوند. متأسفانه ، در بین INTJ ها ، این امر غیر معمول نیست.

آنها ممکن است متکبر و تحقیرآمیز باشند ، و همچنین نسبت به افرادی که کُند هستند ، بی تابی می کنند. با کسانی که توانایی کمتری در تفکر منطقی و منطقی از خود نشان می دهند ، ممکن است قضاوت و عدم تحمل خاصی داشته باشند.

فاصله احساسی INTJ ها همچنین به دلیل ضریب هوشی پایین و عدم تمایل به درگیر کردن احساسات – احساسات خود یا دیگران ، معروف هستند. ترجیح می دهند جهان را بر اساس منطقی و منطقی تصور کنند ،

آنها تمایل چندانی برای نگرانی های احساسی ندارند. آنها تلاش می کنند نشانه های احساسی و نیازهای دیگران را برآورده کرده و به آنها پاسخ دهند.

نقاط ضعف intj

این می تواند روابط بین فردی و همچنین رشد و توسعه آنها را خفه کند و ممکن است دیگران را (حداقل) در فاصله بازو نگه دارد.

کمال گرایی. در حالی که دقیق بودن INTJ می تواند یک نقطه قوت باشد ، مانند همه چیز ، یک قدرت بیش از حد به راحتی می تواند به یک نقطه ضعف تبدیل شود ، و برای INTJ ، این سرعت طلبی طبیعی به سرعت به کمال گرایی تبدیل می شود ، و در این مورد می تواند کاملاً شدید و سخت باشد.

استانداردهای آنها به طور کلی دقیق است و این انتقاد ممکن است نه تنها به خود آنها ، بلکه به دیگران نیز باشد.

عدم تعادل INTJ از اولویت بالایی برای کار برخوردار است و به زندگی حرفه ای خود اختصاص می دهد. اما این بهایی دارد ، یعنی در زمانی که ممکن است صرف خانواده ، روابط دیگر و اوقات فراغت شود. برای INTJ آسان است که خود را با اولویت های نامناسب و در نتیجه مشکلات رابطه ای پیدا کند.

در حالی که تلاش آنها برای موفقیت حرفه ای مطمئناً می تواند نتیجه ای به همراه داشته باشد ، می تواند تا پایان عمر آنها را تحت تأثیر قرار دهد.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی INTJ

مهندس مکانیک

مهندسین مکانیک باید حل کننده مشکلات عالی باشند ، و این یک انتخاب حرفه ای عالی برای تیپ های شخصیتی INTJ است. این متخصصان انواع دستگاه ها و ماشین آلات مکانیکی مانند موتور خودرو ، توربین بادی ، تجهیزات پزشکی ، ماهواره ها ، آسانسورها ، چاپگرها ، ژنراتورها ، روبات ها و سیستم های گرمایش را طراحی ، ساخته و آزمایش می کنند.

مهندسی مکانیک یک رشته مهندسی بسیار گسترده است . این متخصصان در صنایع مختلف از جمله هوافضا ، خودرو ، زیست پزشکی ، مراقبت های بهداشتی ، تولید ، ساخت و ساز و انرژی فعالیت می کنند.

مشاغل intj

مهندس عمران

یکی دیگر از انتخابهای شغلی عالی برای انواع INTJ ، مهندسی عمران است . این مهندسین راه ها ، فرودگاه ها ، پل ها ، تونل ها ، سدها ، شبکه های تاسیساتی ، سیستم های زهکشی و سایر سازه ها و سیستم ها را طراحی ، ساخت و نگهداری می کنند که به ما و محصولات ما از نقطه A به نقطه B در کارآمدترین شکل ممکن کمک می کند.

این متخصصان باید قادر به حل مشکلات پیچیده و طراحی راه حل های منحصر به فرد باشند. پروژه ها باید در زمان و بودجه و با رعایت استانداردهای دقیق کیفیت تکمیل شوند. تخصص های مهندسی عمران محبوب شامل مهندسی سازه ، مهندسی ساختمان ، مهندسی محیط زیست ، مهندسی حمل و نقل و مهندسی ژئوتکنیک است.

کارآگاه / بازپرس جنایی

اگر به دنبال شغلی هیجان انگیز هستید که واقعاً توانایی حل مسائل INTJ شما را در معرض آزمایش قرار دهد ، به کارآگاه یا کارآگاه جنایی تبدیل شوید . کارآگاهان نقش مهمی در ایمن نگه داشتن جوامع ما ایفا می کنند و این حرفه را بسیار با ارزش می کند.
اگرچه وظایف شغلی می تواند متفاوت باشد ،

اما کار کارآگاهان عموماً شامل انجام تحقیقات دقیق از جنایات گزارش شده علیه مردم و اموال است. این جنایات ممکن است شامل مواد مخدر ، سرقت ، تجاوز و سایر جنایات جدی باشد. اکثر کارآگاهان در حوزه های بزرگتر در زمینه تحقیقات یک نوع جنایت ، مانند قتل ، تخصص دارند.

شیمیدان

شیمی دانان ترکیب مواد را در سطوح اتمی و مولکولی مطالعه و تجزیه و تحلیل می کنند تا نحوه تعامل مواد با یکدیگر را تعیین کنند. وظایف معمول شامل ایجاد فرمولاسیون در آزمایشگاه ، انجام آزمایش ، آزمایش مواد ، انجام تحقیقات و نوشتن گزارشات فنی است.

شیمیدانان در بسیاری از صنایع از جمله نفت و گاز ، لوازم آرایشی ، دارویی ، تولید تجهیزات پزشکی ، محیط زیست ، آموزش ، تولید مواد شیمیایی ، تولید مواد غذایی ، هوافضا ، مراقبت های بهداشتی و خودرو فعالیت می کنند.

کارآفرین

هرکسی می تواند کارآفرین باشد ، اما برای موفقیت واقعی به یک شخص خاص نیاز است و INTJ ها برای کارآفرینی مناسب هستند . این متخصصان تجاری حلال مشکلات هستند و بر روی تصویر بزرگ تمرکز می کنند-درست مانند INTJ ها.

کارآفرینان مبتکر هستند و کالاها و خدمات را به بازار می آورند و اقتصاد ما را در زمانهای خوب و بد رشد می دهند. اکثر کارآفرینان با امید به گسترش تجارت یا فروش آن با سود قابل توجه ، مشاغلی را با پتانسیل رشد بالا راه اندازی می کنند.

معمار

معماران به عنوان بینندگان و حل کننده مشکلات با تجربه ، با تأمین پیشنهادات و مذاکره با قراردادها ، به توسعه کل پروژه های ساختمانهای مسکونی و تجاری کمک می کنند.

معماران علاوه بر طراحی ساختمانها برای زیبایی شناسی و بازدید از سایتهای ساختمانی ، باید اطمینان حاصل کنند که کار آنها مطابق با قوانین ایمنی ، مانند قوانین ساختمان ، مقررات منطقه بندی و مقررات آتش نشانی است. آنها همچنین باید عملکرد ساختمان را بررسی کنند و از سیستم های برقی ، تهویه مطبوع و لوله کشی مناسب استفاده کنند.

تحلیلگر تحقیقات بازار

نقش اصلی یک تحلیلگر تحقیقات بازار کمک به کسب و کارها برای درک بهتر مشتریان از طریق تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات رفتاری است. این متخصصان به شرکت ها کمک می کنند تا بفهمند مردم چه محصولاتی را می خواهند و بینش و نحوه استفاده مصرف کنندگان از محصولات را درک می کنند.

تحلیلگران تحقیقات بازار به عنوان پیوند بین مصرف کننده و محصول با پاسخ دادن به چرخه خرید محصول ، چه ، کجا ، چه وقت ، چگونه و چگونه عمل می کنند. کار آنها به مشاغل کمک می کند تا تعیین کنند که چه محصولاتی را معرفی کنند و چگونه ، کدام محصولات را بهبود بخشند و کدام محصولات را به تدریج کنار بگذارند.

میکروبیولوژیست

بهترین شغل intj

میکروب شناسان موجودات میکروسکوپی یا میکروب هایی مانند باکتری ها ، باستان ها ، قارچ ها ، جلبک ها ، تک یاخته ها و ویروس ها را مطالعه می کنند. با درک بهتر نحوه عملکرد میکروبها ، میکروبیولوژیستها نه تنها نحوه درمان و پیشگیری از بیماریها را یاد می گیرند ، بلکه دانش ضروری را نیز برای کمک به ما در زندگی بهتر و سالمتر به اشتراک می گذارند.

وظایف یک میکروبیولوژیست متفاوت است ، اما کارهای روزانه اغلب شامل برنامه ریزی و انجام تحقیقات ، انجام آزمایش ها ، تهیه گزارش های علمی و فنی ، نظارت بر تکنسین ها ، ارائه یافته های تحقیق و انتشار مقالات است.

 

به صورت رایگان شروع کنید
آیا شخصیت خود را درک می کنید؟
شخصیت شما بر روابط ، سرگرمی ها و شغل شما و موارد دیگر تأثیر می گذارد. درباره ترکیب منحصر به فرد ویژگی های خود بیاموزید و خود را با دیگران مقایسه کنید.
همین الان تست بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.