isfj

۵ ویژگی تیپ شخصیتی ISFJ | تیپ شخصیتی ISFJ | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ISFJ

 

isfj

ISFJ یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که در شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) شناسایی شده است ، تست شخصیتی که توسط ایزابل مایرز و مادرش کاترین برگز بر اساس نظریه های روانکاو کارل یونگ توسعه یافته است . 

ISFJ مخفف عبارت درونگرا ، حس ، احساس ، قضاوت است.
به این تیپ شخصیتی لقب “محافظ” یا “مدافع” داده می شود و دلیل خوبی هم دارد.  افرادی که دارای شخصیت ISFJ هستند به دلیل خونگرم بودن ، مسئولیت پذیری و محفوظ بودن شناخته می شوند. 

 

بهترین نسخه خودتان باشید!!!

این ویژگیها بیشتر افراد ISFJ را توصیف می کند:

 

شخصیت ISFJ به تمام معنا یک نوع دوست است – فداکار و ملاحظه کار ، همیشه دیگران را در اولویت قرار می دهد. در اینجا برخی از ویژگیهای بارز شخصیت مدافع آمده است:

۱. تخیلی

ISFJ بسیار تخیلی و خلاق هستند. تخیل آنها مکمل طرف همدلانه آنهاست و به آنها اجازه می دهد از دیدگاه خود خارج شوند ، از دیدگاه های مختلف قدردانی کنند و نیازهای احساسی دیگران را درک کنند. علیرغم تمایل ذهنی تخیل آمیز آنها ، شخصیت ISFJ عملی است و می تواند با استفاده از تخیل خود برای ارائه راه حلهای خلاقانه برای مشکلات ، در واقعیت ثابت بماند.

۲. حمایتی

افراد ISFJ برخی از سخاوتمندترین ، دلگرم کننده ترین و حمایت کننده ترین افراد هستند. آنها هیچ تردیدی ندارند که وقت و انرژی خود را برای کمک به افراد نیازمند اختصاص دهند. آنها شنوندگان بسیار خوبی هستند که حمایت واقعی را با بهترین منافع شخص ارائه می دهند.

۳. سخت کوش

ISFJ می تواند به طرز باور نکردنی سختی بکشد وقتی دل خود را برای چیزی متمرکز می کند. مجهز به حافظه عالی و قدرت مشاهده شدید می شوند .

آنها به دنبال کمال هستند. این افراد متواضع به ندرت به دنبال کار خود هستند و در عوض تمایل دارند دستاوردهای خود را کم اهمیت جلوه دهند.

شخصیت ISFJ به طور طبیعی وقتی  یاد آوری می کنند  که حتی کوچکترین جزئیات مربوط به افراد نزدیک را به خاطر می آورد. این آنها را به بهترین هدیه دهندگان تبدیل می کند ، که هدایای خود را با نبوغ و تفکر تزریق می کنند. اگر ISFJ هستید ، با چند مورد از این ویژگی ها می توانید ارتباط داشته باشید؟

ویژگیها افراد ISFJ

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

هر یک از انواع MBTI دارای چهار شاخص است که نشان دهنده عنصر منحصر به فرد شخصیت فرد است بر اساس شاخص های نوع ISFJ ، همانطور که در بالا گفته شد ، گاهی از این تیپ شخصیتی به عنوان “مدافع” یا “پرورش دهنده” یاد می شود. و وقتی به این چهار شاخص نگاه دقیق تری می اندازیم ، درک بهتری از ویژگی های شخصیتی ISFJ پیدا می کنیم.

نشانگر درونگرا (I)

افرادی که درون گرا هستند از زمان تنهایی خود بیشتر از زمان صرف شده در میان جمعیت انرژی دریافت می کنند. هر چه زمان بیشتری برای معاشرت با این افراد بگذرانند ، به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت تا ذخایر انرژی خود را دوباره پر کنند و دوباره شارژ شوند.

نشانگر حس (S)

این افراد داده ها و شواهد مشخص را ترجیح می دهند. آنها دوست دارند بتوانند از حواس خود برای مشاهده داده ها استفاده کنند و بتوانند از این حقایق در تصمیمات و اقدامات خود استفاده کنند.

نشانگر احساس (F)

این افراد تصمیمات خود را بر اساس همدلی می گذارند و هزینه های موقعیت ها را در برابر سود ارزیابی می کنند.

شاخص داوری (J)

این آخرین بخش از شخصیت ISFJ به نحوه نگرش ISFJ ها به جهان می پردازد. افراد ISFJ محیط اطراف خود را بیشتر با همدلی تفسیر می کنند تا با واقعیت.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ISFJ چیست ؟

 

نقاط قوت فرد ISFJ

• وفادار

آنها در ایجاد پیوندهای قوی با دوستان و خانواده خود عالی هستند. این محافظان که به مهربانی و گرمی معروف هستند ، در خدمت و تلاش بیشتر برای کسانی که به آنها اهمیت می دهند و برای آنها ارزش قائل هستند ، لذت می برند.

• ناظر

ISFJ ها که بسیار مشتاق جزئیات هستند ، به دلیل توانایی خود در گرفتن و نگهداری اطلاعات و اطلاعات ضروری شناخته شده اند. این امر آنها را قادر می سازد تا جزئیات مهم را به یاد آورند و مشکلات عملی را حل کنند.

• سخاوتمند

چه از طریق هدیه به دوستان و خانواده ها ، و چه از نظر زمان و خدمات ، این مدافعان تمام تلاش خود را می کنند تا از مراقبت ، حمایت و کمک دیگران در مواقع نیاز اطمینان حاصل کنند. ISFJ ها بیش از آنکه مایل باشند برای به پایان رساندن وظایف ، حمایت از اهداف و مشارکت در محل کار یا جامعه خود دست دراز کنند.

• مسئول

ISFJ های وفادار به صداقت و افتخار اهمیت می دهند. آنها به قول خود وفادار هستند و مطمئن می شوند که به تعهدات خود عمل می کنند.  بعید است که آنها به دلیل استانداردهای بالای خود نتایج غیر استاندارد را ارائه دهند.

• سخت کوش

ISFJ ها افرادی مسئول و قابل اعتماد هستند که تمام تعهداتی را که بر سر آن توافق شده اند انجام می دهند. ترکیب استانداردهای شخصی بالا با تمایل شدید آنها به خدمت و کمک به آنها اجازه می دهد تا زمانی که می توانند موفقیت را تحقق بخشند ، پایدار بمانند.

 

نقاط ضعف یک فرد ISFJ چیست ؟

مقاوم در برابر تغییر

ISFJ ها افرادی عادی هستند که برای سنت ها و تاریخ ارزش قائل هستند. آنها روال عادی را رعایت می کنند و تمام تلاش خود را برای انطباق و مشارکت در ایجاد ساختارهای اجتماعی انجام می دهند.
این باعث می شود آنها از کسانی که استانداردهای تعیین شده را رعایت نمی کنند ناامید شوند. آنها ممکن است با تغییرات سریع و ناگهانی مضطرب شوند.
از سوی دیگر ، آنها ممکن است بخواهند چیزهایی را تغییر دهند که از هنجارها پیروی نمی کنند. این می تواند برای ISFJ در یک رابطه مشکل ایجاد کند ، زیرا آنها ممکن است سعی کنند با تغییر شرکای خود به آنها “کمک” کنند و در صورت عدم تغییر آنها ناامید شوند.

• دشواری مرزها

تمایل شدید آنها به کمک و خدمت رسانی ممکن است ISFJ ها را وادار به کم آوردن کند. آنها ممکن است در نه گفتن یا رد شخصی که درخواست کمک می کند ، مشکل داشته باشند.
وقتی همه چیز خراب می شود ، احتمالاً آنها کسانی هستند که سعی می کنند همه چیز را حل کنند. اخلاق کاری قوی آنها ممکن است آنها را وادار به پذیرش بیش از توان خود کند.

• مسائل را شخصاً بگیرید

افراد دارای تیپ شخصیتی ISFJ به دلیل داشتن استانداردهای بالا نسبت به خود بسیار انتقادی برخورد می کنند. وقتی بازخورد داده می شود ، به احتمال زیاد روی موارد منفی تمرکز می کنند. آنها تمایل زیادی به تعلق دارند و ممکن است بیش از حد نگران نگاه دیگران به آنها باشند.

• مشکل در بیان احساسات

تمایل شدید آنها به هماهنگی و اجتناب از درگیری ها ، بیان احساسات خود را برای ISFJ دشوار می کند. آنها به احساسات دیگران حساس هستند ، آنها تمایل دارند از احساس دیگران مراقبت کنند ، که ممکن است باعث شود آنها احساسات خود را نادیده بگیرند.

یک مطالعه نشان داد که بیماری های کرونر قلب در بین انواع حس-احساس (SF) شایع است. این ممکن است به دلیل سطح بالای استرس گروه ها به دلیل تمایل آنها به احساسات خود را در معرض خطر قرار داده و آنها را به جای ابراز احساسات ، درون ریزی می کند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISFJ

 

 

افراد ISFJ از محیط های کاری معنی دار و منطبق با ارزش های خود بدون نیاز به مقادیر زیاد کارهای چند منظوره لذت می برند. در حالی که می توانید در هر شغلی موفق باشید ، نقش های زیر می تواند برای شخصیت ISFJ مناسب باشد:

 

پرستار isfj

۱. پرستار

شخصیت ISFJ به نیازهای دیگران توجه دارد و از ایفای نقش مراقب لذت می برد. آنها در کار خود به شیوه ها و رویه های ثابت اهمیت می دهند و به دنبال نقش هایی هستند که به هدف وسیع تری کمک می کنند.
این امر پرستاری را به یکی از منطقی ترین مشاغل حرفه ای ISFJ تبدیل می کند. این حرفه ای است که به آنها اجازه می دهد ماهیت دلسوزانه خود را با استعداد سازماندهی خود ترکیب کنند.
ISFJ به عنوان یکی از معدود شخصیتهای درونگرا با مهارتهای اجتماعی قوی ، هیچ مشکلی در تعامل با بیماران نخواهد داشت.

۲. حسابدار

در حالی که آنها دارای مهارت های افراد خوب هستند ، تیپ های شخصیتی ISFJ نیز به تنهایی اهمیت می دهند و نقشی مانند حسابداری همین را ارائه می دهد.
صرف وقت آنها برای ثبت هزینه ها و درآمد یک شرکت و همچنین تهیه گزارشات مالی ، ترجیح ISFJ ها برای ساختار و سازمان را جلب می کند و به آنها اجازه می دهد تا به طور مستقل کار کنند.
از آنجا که حسابداری خوب برای موفقیت در هر کسب و کاری ضروری است ، در میل ISFJ برای کار در پشت صحنه در نقش مشارکت کننده نیز نقش دارد.

۳. طراح داخلی

طراحی داخلی یک گزینه خلاقانه برای مشاغل حرفه ای ISFJ به ارمغان می آورد. این تیپ شخصیتی عاشق محیطهای هماهنگ و آرام و همچنین تخیل عملی است.
در این نقش ، ISFJ می تواند از هوش هیجانی و خلاقیت خود برای طراحی فضاهایی استفاده کند که نیازهای دیگران را برآورده کند. آنها همچنین می توانند به تنهایی با مشتریان خود کار کنند و از درگیری و سیاست های کاری جلوگیری کنند.

۴. مدیر دفتر

انواع شخصیت های ISFJ به طور طبیعی به سمت نقش رهبری کشیده نمی شوند ، اما به عنوان مدیر دفتر ، بسیاری از ISFJ ها رشد خواهند کرد.
سازماندهی و قابلیت اطمینان ویژگی های کلیدی مورد نیاز در این حرفه است و هر دو ویژگی های قوی ISFJ هستند. مدیران دفتر که در پس زمینه کار می کنند ، اطمینان حاصل می کنند که تجارت بدون مشکل انجام می شود ، به شیوه ها و رویه های تعیین شده پایبند بوده و اعمال می شود و دیگران را در عملیات خط مقدم رهبری می کند.

۵. پرستار کودک ثبت شده

 مشاغل حرف ای برای ISFJ  که دارای شخصیت گرم و دلسوز و جذاب است ، شامل مراقبت از کودکان نیز می شود. همانطور که در مورد پرستاری ، ISFJ هایی که در این حرفه کار می کنند ، در عین رعایت قوانین و مقرراتی که مسئولیت های آنها را رعایت می کند ، به نیازهای افرادی که در بازداشت هستند توجه می کنند.
ISFJ ها با دقت و جزئیات ، اطمینان می دهند که هر کودک تحت مراقبت مناسب قرار می گیرد. تخیل و شخصیت ملایم آنها همچنین محیطی را ایجاد می کند که باعث رشد می شود.

۶. دستیار وکیل دادگستری

ISFJ ها از نقش هایی که باعث تضاد می شود یا آنها را مجبور به توجه می کند اجتناب می کنند و آنها را برای پست های خاصی در قانون مناسب نمی دانند . با این حال ، موقعیت دستیار وکیل دادگستری یک گزینه عالی برای مشاغل ISFJ است.
این حرفه شامل حجم بالایی از کارهای مستقل است که نتایج آن نقش ارزشمندی در تلاش گسترده تر تیمی ایفا می کند. انجام تحقیقات ، تهیه مستندات و جمع آوری شواهد به ISFJ ها اجازه می دهد تا به صورت سازمان یافته کار کنند ، یک پیشنهاد جذاب برای این تیپ شخصیتی.

۷. دستیار اداری

شخصیت ISFJ از کار بر روی وظایفی که دیگران آن را عادی می دانند بسیار خوشحال است ، زیرا آنها را در دستیابی به یک هدف بزرگ بسیار مهم می دانند. بنابراین وظایف اداری مطابقت قوی شغلی ISFJ است.

رویکرد روشمند و سازمان یافته آنها برای کار ، همراه با تعهد و قابلیت اطمینان آنها ، آنها را با این مسیر شغلی مناسب می سازد. از آنجا که نقش های اداری در همه صنایع موجود است ، ISFJ ها همچنین می توانند با انتخاب نقش در مراقبت های بهداشتی یا مدیریت آموزشی ، خلق و خوی نوع دوست خود را برآورده کنند.

 

isfj

۸. متخصص تغذیه

متخصصان تغذیه با انجام تحقیقات و آموزش عموم مردم در مورد تغذیه سالم ، برای بهبود زندگی دیگران تلاش می کنند. در این نقش ، ISFJ ها می توانند در سازمانهای دولتی یا خصوصی و یا به تنهایی با مشتریان خود کار کنند.
ISFJ ها با شناسایی نیازهای تغذیه ای و اجرای برنامه های مناسب ، از مهارت های مشاهده ای و سازمانی خود برای ارائه نتایج مثبت استفاده می کنند.

۹. مشاور خدمات مشتری

ISFJ ها افرادی خدمات گرا هستند که از کمک به دیگران رضایت دارند. آنها همچنین توجه ، صبور و همدل هستند و آنها را برای نقش در خدمات به مشتریان مجهز می کند.
ISFJ ها به عنوان حل کننده های عملی مشکلات ، می توانند شرایط را سریع و موثر حل کنند. با این حال ، این حرفه در صورت برخورد با یک مشتری سخت یا ناراضی می تواند تنش ایجاد کند. به این ترتیب ، این یکی از مشاغل حرفه ای ISFJ است که برای آنهایی که در تعارض راحت تر هستند یا آماده کار بر روی این جنبه از شخصیت خود هستند ، مناسب تر است.

۱۰. سرپرست موزه

ترجیح تیپ شخصیتی ISFJ برای محیط های آرام و صلح آمیز ، موزه را به مکانی ایده آل تبدیل می کند. ISFJ ها به عنوان متصدی می توانند به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک تیم کوچک برای تأمین و حفظ مکان عمومی مورد علاقه کار کنند.

 

آیا شما ISFJ هستید؟
در تست شخصیت رایگان شرکت کنید تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور که انجام می دهید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید.
از آزمون شخصی رایگان استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.