isfp

۵ ویژگی افراد ISFP | تیپ شخصیتی ISFP | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ISFP

isfp

 

ISFP ها که “ماجراجو” و “هنرمند” نامیده می شوند ، از زندگی در لحظه لذت می برند و عاشق آزمایش و کاوش در محیط خود هستند. با این حال ، افرادی که دارای این مشخصات هستند نیز افرادی  آرام هستند که به دنبال خلاقیت و زیبایی شناسی هستند.

شخصیت ISFP یکی از انواع شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز-بریگز (MBTI) شناسایی شده است ، ابزاری که توسط ایزابل بریگز مایرز بر اساس نظریه کارل یونگ در مورد انواع روانشناختی توسعه داده شده است.

MBTI یک ابزار آزمایشی است که نوع شخصیت شما را بر اساس ترجیح در چهار دسته جهان ، اطلاعات ، تصمیم و ساختار ارزیابی می کند.
این راهنما درک کاملی از افراد دارای شخصیت ISFP ، نقاط قوت و ضعف آنها ، بهترین مسیرهای شغلی برای آنها و سایر حقایق جالب را در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

 

این ویژگیها بیشتر افراد ISFP را توصیف می کند:

ISFP ها در زمان حال زندگی می کنند و بر روی جزئیات تمرکز می کنند نه اینکه به تصویر بزرگ نگاه کنند یا به آینده خیلی دور نگاه کنند. آنها با ملاحظه و آسان نگر هستند ، عموماً دیگران را تحمل می کنند و می پذیرند.

این طبیعت انعطاف پذیر همچنین به آنها اجازه می دهد تا تصمیم گیری را به تأخیر بیندازند و گزینه های خود را برای پذیرش تغییرات یا فرصت های جدید باز نگه دارند.

تیپ های شخصیتی ISFP افرادی خودجوش هستند که از آزمایش و کاوش در مورد خود و ایده های خود لذت می برند.
افرادی که دارای مشخصات ISFP هستند ، طبیعتاً دلسوز و خونگرم هستند ، خدمات گرا هستند و نگرانی واقعی خود را از طریق عمل به جای گفتار ابراز می کنند.

ویژگیها افراد ISFP
ISFP ها نسبت به افراد دیگر بسیار درک می کنند و همیشه اطلاعات مربوط به آنها را دریافت می کنند. به همین دلیل ، آنها عموماً در درک خود از مردم دقیق هستند.

این ماجراجویان هدف محور هستند و توسط ارزشهای عمیقی که برای دستیابی به آنها تلاش می کنند هدایت می شوند. علاوه بر این ، آنها از این ارزشها به عنوان راهنمای خود در مورد نحوه زندگی خود استفاده می کنند.

ISFP ها که با حواس پنج گانه خود بسیار هماهنگ هستند ، جهان را در رنگ تکنیکی می بینند. ISFP ها که به عنوان “خالق” خوانده می شوند ، به زیبایی شناسی و هنر تمایل زیادی دارند ، که معمولاً در تصمیمات و اقدامات آنها منعکس می شود.

در نتیجه ، ISFP ها به دلیل حرکات خلاقانه و هنری خود شناخته می شوند ، که اغلب غیر متعارف بوده و انتظارات سنتی را به چالش می کشد.
ماجراجویان افرادی عمل گرا هستند که از طریق کاربردها و تجربیات عملی یاد می گیرند. آنها از افرادی هستند که ریسک می کنند ، از افزایش آدرنالین فعالیت های شدید و حتی قمار لذت می برند.

از طرف دیگر ، آنها از تحلیل انتزاع ها و نظریه ها خسته می شوند.

ISFP ها با وجود شخصیت های رنگارنگ و پر جنب و جوش ، درون گرا هستند که برای پردازش موقعیت ها و سنجش آنها بر اساس اصول خود به زمان تنها نیاز دارند.

آنها ساکت و خجالتی هستند و اغلب مردم آنها را  دور می دانند. ISFP ها حتی با وجود اینکه درون گرا هستند ، شخصیت های جذابی دارند و در برقراری ارتباط با مردم خوب هستند.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (I) درون گرایی – افراد درون گرا ترجیح می دهند تمرکز خود را بر جهان درون بگذارند و با گذراندن وقت تنها یا با گروهی انرژی خود را به دست آورند.

• (S) سنجش – افرادی که ترجیح حسی دارند اطلاعات را از طریق حواس خود دریافت و پردازش می کنند در مقایسه با همتایان شهودی (I) خود که پردازش اطلاعات را از طریق ابزارهای انتزاعی ترجیح می دهند.

• (F) احساس – احساس کنندگان بر اساس احساسات ، ارزشها و اصول خود تصمیم می گیرند .

• (P) ادراک – شخصی با ترجیح درک کننده با جهان به شیوه ای منعطف و باز تعامل می کند .

 

نقاط قوت خود را کشف کرده و پتانسیل خود را با آنها بالا ببرید!!!

تیپ های شخصیتی ISFP

 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ISFP چیست ؟

• شگفت انگیز

آرامش و رفت و آمد آنها باعث می شود که مورد پسند مردم قرار گیرد. شیوه زندگی کنجکاو و فعال آنها ISFP ها را به افراد سرگرم کننده ای تبدیل می کند ، و مردم همیشه مراقب فعالیت بعدی ISFP هستند.

• ناظر

هماهنگی زیاد با حواس ، افراد دارای شخصیت ISFP را قادر می سازد تا ارتباطات را در میان خود ببینند. این توانایی برای مشاهده جزئیاتی که دیگران ممکن است از دست بدهند و توانایی آنها در برقراری ارتباط خوب با دیگران به آنها امکان می دهد راه حل های عملی برای مشکلات ارائه دهند و توصیه های واقع بینانه ارائه دهند.

• شجاعانه

ماجراجویان به دلیل انگیزه قوی خود به سمت اکتشاف و اقدام ، نگرش “لحظه را غنیمت شمرده” می کنند. آنها از چالش ها لذت می برند و از به دست آوردن تجربیات جدید نمی ترسند.

• غیر متعارف

ISFP ها فردگرا هستند و هیچ مشکلی در انحراف از هنجارها و سنت ها ندارند. ماهیت خلاق آنها ، همراه با تمایل آنها برای اکتشاف ، این خالقان را به سمت بیان خود تخیل آمیز و ملموس سوق می دهد ، خواه از طریق سبک ، اعمال یا خروجی های خود.
آنها این کار را برای جلب توجه انجام نمی دهند ، بلکه فقط به این دلیل است که می دانند هر فردی منحصر به فرد است.

 

• خلاق

نقاط قوت فرد ISFP
به طور طبیعی ، افراد هنری ، تیپ های شخصیتی ISFP در هنرها سرآمد هستند و خود را از طریق ملموس بیان می کنند.
از سرودن شعر گرفته تا نقاشی های دیواری ، ثبت مناظر زیبا و طراحی محصولات و خانه ها ، ISFP ها به دنبال روش های متنوعی برای نشان دادن خلاقیت خود به جهان هستند.

نقاط ضعف یک فرد ISFP چیست ؟

حساسیت بیش از حد

ISFP ها تمایل زیادی دارند تا تأیید و اعتبار خود را از دیگران بگیرند ، که باعث می شود همیشه نظرات دیگران را جویا شوند.
این گرایش ممکن است باعث شود ISFP ها نسبت به دریافت انتقاد بیش از حد حساس شوند و نظرات دیگران را به عنوان انتقاد یا حمله تلقی کنند ، حتی اگر قصد انتقاد از آنها نبوده است.

با این حال ، ماهیت  دلسوزانه آنها را وادار می کند تا برای جلوگیری از درگیری تلاش زیادی انجام دهند و احساسات و نیازهای دیگران را بر احساسات خود ترجیح دهند.

• بلاتکلیف

ISFP ها به دلیل ماهیت باز و خودجوش خود ، با بلاتکلیفی دست و پنجه نرم می کنند. آنها اغلب ایده ها و استدلال هایی را در نظر می گیرند که ممکن است مانع دستیابی آنها به یک تصمیم قطعی شود.

• به راحتی خسته می شود

از آنجایی که ISFP ها عاشق هیجان هستند ، تمایل دارند زمانی خسته شوند که نمی توانند هیجان را از همان لحظه به دست آورند.

این یک مشکل بالقوه برای ISFP در یک رابطه است زیرا آنها از ترس گرفتار شدن در یک رابطه طولانی مدت و خسته کننده از تعهدات اجتناب می کنند. آنها به احتمال زیاد کسانی هستند که از دست دادن “جرقه” در روابط خود می ترسند.

• مخالف برنامه ریزی بلند مدت 

ISFP ها با برخورد مناسب با کارهای روزمره ، از برنامه ریزی برای آینده اجتناب می کنند و کمتر به برنامه های بلند مدت متعهد می شوند.
این ممکن است توضیح دهد که چرا ISFP ها ممکن است با برنامه ریزی مالی مشکل داشته باشند.

آنها همچنین ممکن است در مشاهده پیامدهای اقدامات خود در آینده دچار مشکل شوند ، که منجر به درگیری های حل نشده می شود یا در مواقع اضطراری غرق می شوند یا آماده نمی شوند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISFP

۱. سرآشپز

شغل سرآشپز فرصت های بی پایان برای خلاقیت برای شخصیت ISFP ، به علاوه محیطی پر از انرژی و فرصتی برای کار تیمی یا به تنهایی را ارائه می دهد.

این کار معمولاً سریع و متنوع است ، بنابراین به احتمال زیاد ISFP خسته نمی شود.

۲. خدمه پرواز

مهماندار پرواز بودن ISFP , دوستدار ماجراجویی و هر روز یک ماجراجویی جدید ارائه می دهد.
ISFP با شخصیت و دوستانه ، در ارائه خدمات و پشتیبانی عالی به مشتریان و همچنین حل مشکلات احتمالی مشکلی نخواهد داشت.

۳. هنرمند

روشهای زیادی وجود دارد که ISFP خلاق می تواند از طبیعت هنری آنها استفاده کند. به طور طبیعی خلاق ، امکانات شغلی مثل : طراحی داخلی ، طراحی مد ، موسیقیدان ، عکاس ، طراح گرافیک یا کاریکاتوریست.

اکثر مشاغل هنری امکان کار به تنهایی را ارائه می دهند و کار اغلب طولانی مدت نخواهد بود ، که برای ISFP جذاب است.

۴. پرستار

دوستانه و اجتماعی ، ISFP شخصیت در تعامل با بیماران و اعضای خانواده عالی است. طبیعت همدلانه آنها می تواند مراقبت از بیماران و نیاز به مراقبت را برای آنها آسان کند. 
ویژگیهای ISFP در تصمیم گیری سریع و حل مشکلات برای آنها در این انتخاب شغلی مفید خواهد بود.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISFP۵. مددکاری اجتماعی

 

شخصیت های ISFP دوست دارند از مهارت های خود برای کمک به دیگران استفاده کنند ، بنابراین یک شغل در مددکاری اجتماعی می تواند مفید باشد. آنها می توانند استعدادهای خود را در گوش دادن ، پشتیبانی و حل مشکلات ارائه دهند ، بدون ذکر اینکه از همدلی خود به خوبی استفاده می کنند.

با جریان دائمی موارد ، ISFP ها خسته نمی شوند. برخلاف نقش اداری ، هیچ برنامه دقیقی برای پیروی از آن وجود نخواهد داشت. کار آنها عملی خواهد بود و می توانند نتایج زحمات خود را ببینند.

۶. معلم

هیچ شغل دیگری به شخص ISFP اجازه نمی دهد اشتیاق و عشق خود را به چیزی مانند شغل تدریس تقسیم کند. طبیعت خلاق آنها به آنها در برنامه ریزی درس کمک می کند و از تنوع هر روز لذت خواهند برد.

برای آن دسته از شخصیت های ISFP که دوست دارند با کودکان کوچکتر کار کنند ، ممکن است در آموزش ابتدایی شغلی را امتحان کنند ، در حالی که کسانی که به دنبال چیزی رسمی تر هستند می توانند یک پروفسور باشند.

۷. معمار منظر

عشق ISFP به محیط زیبا ، معماری منظر را به حرفه ای ایده آل تبدیل می کند. آنها می توانند به صورت گروهی یا به تنهایی کار کنند و از خلاقیت خود استفاده کنند. معماری منظر می تواند عشق ISFP به کار عملی را جلب کند.

برنامه ها و زمان بندی پروژه ها به احتمال زیاد باعث نمی شود شخصیت ISFP منسجم شود و آزادی زیادی برای انجام کارها به روش خود داشته باشد.

۸. جواهرساز

جواهرساز بودن برای چندین ویژگی شخصیت ISFP جذاب است. آنها با قطعات جواهرات  زیبا احاطه شده اند و می توانند خلاقیت زیادی را به نمایش بگذارند. جواهرساز بودن کار مستقل زیادی را امکان پذیر می کند و بسیار دستی است.
این کار به ISFP اجازه می دهد تا کارها را به روش خود انجام دهد ، در حالی که هر روز چیز جدیدی ارائه می دهد تا از ایجاد خستگی جلوگیری شود.

۹. افسر پلیس

شخصیت های ISFP دوست دارند به مردم کمک کنند ، و چه راهی بهتر از پلیس بودن وجود دارد؟ هر روز متفاوت است ، مشکلات و چالش های جدیدی برای مقابله با آنها وجود دارد.

شخصیت ISFP به دلیل ماهیت باز و دوستانه خود در برخورد با مردم عالی عمل می کند. فرصت های زیادی برای کار به تنهایی و مهلت های بسیار کمی برای نگرانی وجود خواهد داشت. تنها مشکلی بوجود می آید که شغل به عنوان یک میز کار تبدیل شود.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISFP
۱۰. مربی تناسب اندام

عنوان یک مربی تناسب اندام به ISFP اجازه می دهد تا به طور مستقل کار کند و روز خود را مدیریت کند. از ایجاد یک برنامه یا روال تمرین تا انتخاب کلاسهایی که ارائه می دهید ، تصمیمات زیادی برای اتخاذ وجود دارد.

این حرفه به ماهیت دلسوز شخصیت ISFP اجازه می دهد تا سر کار برود و به کسانی که در کلاس های خود هستند به اهداف خود کمک کند. این یک کار پر انرژی است و هرگز خسته کننده نخواهد بود.
در کلاسها به طور کامل به تنهایی کار می کنند و می توانند به همان اندازه پر انرژی یا آرام باشند. ISFP در برخورد با مشتریان خود نیز برتری خواهند داشت.

 

آیا شما ISFP هستید؟
در آزمون شرکت کنید و مطمئن باشید

همین الان تست انجام بده !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.