istj

۳ ویژگی برتر تیپ شخصیتی ISTJ | تیپ شخصیتی ISTJ | شخصیت شناسی با سارا

مروری بر شخصیت ISTJ

 

istj

 

ISTJ ( درون گرایی ، حس کردن ، تفکر ، قضاوت) یک کد چهار حرفی است که یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی موجود در شاخص نوع مایرز بریگز (MBTI) را نشان می دهد. افرادی که تیپ شخصیتی ISTJ دارند ، محتاط ، عملی و ساکت هستند. آنها از نظم و سازماندهی در همه زمینه های زندگی خود از جمله خانه ، محل کار ، خانواده و پروژه های خود لذت می برند. ISTJ ها به وفاداری در خود و دیگران اهمیت می دهند و بر سنت ها تأکید می کنند.

این ویژگیها بیشتر افراد ISTJ را توصیف می کند:

• ISTJ ها برنامه ریز هستند. آنها دوست دارند همه چیز را از قبل با دقت برنامه ریزی کنند. آنها از زندگی منظم لذت می برند. آنها دوست دارند همه چیز به خوبی سازماندهی شود و به جزئیات توجه زیادی می کنند. هنگامی که اوضاع به هم ریخته است ، ممکن است افرادی با این تیپ شخصیتی نتوانند استراحت کنند تا زمانی که همه چیز را صاف کرده و کار به پایان رسیده باشد.

• ISTJ ها هم مسئول هستند و هم واقع بین. آنها برای دستیابی به اهداف و تکمیل پروژه ها رویکردی منطقی در پیش گرفته و قادرند با سرعت ثابت در جهت انجام این وظایف تلاش کنند. آنها می توانند حواس پرتی ها را نادیده بگیرند تا بر کار مورد نظر تمرکز کنند و اغلب به عنوان قابل اعتماد و قابل اطمینان توصیف می شوند.

• ISTJ ها همچنین تأکید زیادی بر سنت ها و قوانین دارند. آنها ترجیح می دهند از قوانین و رویه هایی که قبلاً ایجاد شده است پیروی کنند. در برخی موارد ، ISTJ ها می توانند در تمایل خود برای حفظ ساختار سفت و سخت و بی تکلف به نظر برسند.

 

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (I) درونگرا : افراد درون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی به تنهایی انرژی بگیرند .

• (S) حسی : انواع حسگر معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کرده و بر واقعیت موقعیت تمرکز کنند.

• (T) متفکر : انواع متفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (J) داوری: انواع قضاوت بسیار سازمان یافته هستند.

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ISTJ چیست ؟

نقاط قوت ISTJ

پشتکار 

اصلی ترین و تحسین برانگیزترین قدرت ISTJ پشتکار است. افرادی از این نوع به سادگی تسلیم نمی شوند. این ویژگی برای آنها مفید است و می تواند همان چیزی باشد که آنها را در حرفه خود متمایز می کند. همتایان و رقبای آنها ممکن است مهارت های بالاتری داشته باشند ، اما تعداد کمی از آنها با تعهد جدی ISTJ مطابقت دارند.

برنامه ریزی 

به دلیل مولفه داوری ISTJ ، افرادی از این قبیل تسلط کاملی بر زمان و اولویت ها دارند. آنها در برنامه ریزی ، سازماندهی ، ترسیم برنامه ها و پیروی از دستور کار کاملاً ماهر هستند. آنها در مدیریت زمان برتری دارند ، وقت شناس هستند (و از دیگران نیز همین خواسته را دارند) و به طور مداوم مهلت های خود را رعایت می کنند.

گرایش جزئیات 

ISTJ ها متوجه حفره ها ، شکاف ها ، اشتباهاتی می شوند که متفکران گسترده تر متوجه آن نمی شوند. آنها حقایق ، جزئیات و اعداد را بدون احساسی یا تفسیری دوست دارند. و آنها حقایق یا اطلاعات را بدیهی نمی دانند و تنها به این دلیل که شخص دیگری گفته است به آنها تکیه نمی کنند. آنها خودشان همه چیز را به طور دقیق بررسی می کنند.

وفاداری 

ISTJ ها همچنین دارای غریزه طبیعی برای محافظت و دفاع هستند. وفادار ، قابل اعتماد و متعهد ، اینها افرادی هستند که می توان از آنها مراقبت کرد ، از خانواده هایشان گرفته تا ملت ما ، و این وظایفی است که آنها با افتخار بر عهده می گیرند. برای نهادها ، سازمانها و افرادی که متعهد به آنها هستند ، در خدمت خود بی دریغ هستند.

نقاط ضعف یک فرد ISTJ چیست ؟

سرسختی 

در حالی که ISTJ ها به دلیل تعهد بی دریغ خود به وظیفه خود و احساس آنها در مورد آنچه درست و مناسب است مورد تحسین قرار می گیرند ، اما نکته منفی این است که آنها می توانند سرسخت ، انعطاف ناپذیر باشند. آنها اغلب معتقدند که یک راه درست (راه آنها) وجود دارد و باید کارها به این طریق انجام شود. بقیه موارد به طور پیش فرض اشتباه است.

عدم تعهد

تعهد شدید ISTJ به حقیقت نیز می تواند آنها را در معاملات بین فردی با مشکل مواجه کند. آنها تمایل دارند بدون توجه زیاد به احساسات دیگران صحبت کنند ، زیرا فکر می کنند صادق بودن همیشه مهمتر از ایجاد احساس خوب در افراد است. آنها حتی ممکن است با درگیری یا دیپلماتیک درگیری داخلی را تجربه کنند ، زیرا احساس می کنند کاملاً صادقانه ، مستقیم یا مستقیم نیستند.

گناه 

ISTJ ها کار ، تعهدات خود و واقعاً همه جنبه های زندگی خود را کاملاً جدی می گیرند و برای برنامه ریزی خوب و تصمیم گیری عاقلانه سخت کار می کنند.
با این حال ، وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نرود ، آنها ممکن است سرزنش کرده و خود را در مورد آن مورد ضرب و شتم قرار دهند ، دوم تصمیمات خود را حدس بزنند و احساس گناه کنند.

آنها به سختی می توانند بپذیرند که گاهی اوقات زندگی آنطور که برنامه ریزی شده پیش نمی رود و احساس شکست و شکست شخصی می کنند. این می تواند منبع استرس و نجوا مداوم باشد.

مقاومت در برابر تغییر 

ISTJ ها ، در تلاش برای حفظ سنت و انجام کارهای کتاب ، می توانند در برابر تغییر و نوآوری مقاوم باشند.

مشکوک به پیشرفتهای جدید و روشهای انجام کارها ، نه تنها هنگام فشار برای تغییر از خود فشار می آورند ، بلکه اغلب خلاقیت را خفه می کنند یا از مزایای نزدیک شدن به مشکلات قدیمی به روشهای جدید قدردانی نمی کنند. این می تواند پتانسیل آنها را محدود کرده و آنها را برای همکاران و زیردستان خود بسیار دشوار و تنبل جلوه دهد.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTJ

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTJ

در مورد تیپ های شخصیتی ISTJ ،رفتاری آرام و محفوظ دارند که آنها را برای کار مستقل مناسب می کند. آنها اطلاعات را با حس کردن پردازش می کنند ، به این معنی که آنها حقایق ملموس را بر مفاهیم انتزاعی ترجیح می دهند. انواع ISTJ هنگام تصمیم گیری از منطق و دلیل استفاده می کنند. وقتی صحبت از محیط زندگی آنها می شود ، آنها معمولاً نظم سخت و انتظارات روشن را ترجیح می دهند.

به عنوان کارکنان ، انواع ISTJ به دلیل قابلیت اطمینان ، مسئولیت پذیری و سازماندهی شناخته می شوند. آنها به تنهایی بهترین کار را می کنند. هنگام کار با دیگران ، آنها تیم های کوچک با سلسله مراتب روشن را ترجیح می دهند.

این تیپ شخصیتی نظم و ساختار را دوست دارد ، بنابراین آنها در یک محل کار منظم رشد می کنند. آنها ترجیح می دهند قوانین یا دستورالعمل ها به وضوح وضع شده باشد تا رویکردی باز در کار خود داشته باشند. انواع ISTJ دوست دارند از تفکر تحلیلی و انتقادی استفاده کنند . آنها جزئیات گرا هستند و می توانند تمرکز خود را حتی در هنگام کار روی کارهای خسته کننده حفظ کنند.

ماهیت عمل گرایانه آنها تیپ های شخصیت ISTJ را برای مشاغل خاص مناسب می سازد. هنگامی که محیطی منظم و وظایف منطقی به آنها داده می شود ، افراد با این تیپ شخصیتی تمایل به رشد دارند. مشاغل ISTJ زیر برای مهارتها و ویژگیهای منحصر به فرد این نوع شخصیت مناسب است.

۱. تحلیلگر کسب و کار

انواع ISTJ نظم و ساختار را دوست دارند ، که آنها را برای موقعیت تحلیلگر تجاری مناسب می کند. این شغل شامل جمع آوری ، سازماندهی و پردازش داده ها برای ارائه توصیه های قاطع در مورد تجارت است. کار با اعداد و آمار مشخص چیزی است که انواع ISTJ از آن برتری دارند و از آن لذت می برند. مدیریت و مرتب سازی بسیاری از اطلاعات برای انواع ISTJ آسان است زیرا آنها بسیار سازمان یافته و جزئیات گرا هستند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTJ

۲. مدیر زنجیره تامین

به عنوان مدیران زنجیره تامین ، تیپ های شخصیتی ISTJ از مهارت های خود برای تشخیص لجستیک پیچیده زنجیره تامین یک شرکت استفاده می کنند. رویکرد جزئیات گرا آنها تضمین می کند که همه داده ها به طور موثر ردیابی می شوند ، در حالی که مهارت های تفکر انتقادی آنها به آنها کمک می کند تا راه حل هایی برای چالش های توزیع ارائه دهند. مدیریت زنجیره تامین شامل بخشهای متحرک زیادی است و انواع ISTJ از این شانس برخوردارند که مطمئن شوند همه چیز به طور روان و کارآمد کار می کند تا حداکثر سود را به دست آورد.

۳. حسابدار رسمی

کار به عنوان حسابدار یک راه عالی برای انواع ISTJ است تا توانایی های تحلیلی خود را نشان دهند. این شغل فرصتی برای کار با داده های مشخص و اطمینان از اینکه همه چیز از مقررات دقیق پیروی می کند ، ارائه می دهد. انواع ISTJ نیز پیروان قوانین مسئولیتی هستند و این امر آنها را در مورد مدیریت پول و سرمایه گذاری ها قابل اعتماد می کند. بسیاری از کارها به طور مستقل انجام می شود و در یک محیط آرام و ساختار یافته انجام می شود. این حرفه پایدار و قابل پیش بینی است ، که افراد با این تیپ شخصیتی معمولاً از آن قدردانی می کنند.

۴. دندانپزشک

انواع ISTJ به دلیل ماهیت دقیق و منظم کار در دندانپزشکی برتری دارند. دندانپزشکان در مطب های آرام و تمیز تمرین می کنند و معمولاً مستقل کار می کنند. وظایف شغلی ، از جمله معاینه بیمار ، تجزیه و تحلیل اشعه ایکس و تشخیص مسائل مربوط به دندان ، نسبتاً قابل پیش بینی است و از فرایندهای فکری منطقی این نوع شخصیت به خوبی استفاده می کند. انواع ISTJ در حفظ تمرکز بر کارهای پیچیده دندانپزشکی مانند پر کردن حفره ، کشیدن دندان و استفاده از سیلانت یا روکش مهارت دارند.

 

۵. افسر نظامی

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTJ

انواع ISTJ اختصاصی ، مسئولیت پذیر و وظیفه شناس هستند. این ویژگی ها آنها را برای یک حرفه نظامی مناسب می کند. آنها سلسله مراتب روشن و انتظارات مستقیمی را که ارتش ارائه می دهد دوست دارند. انواع ISTJ می توانند برنامه های عملی دقیق را دنبال کنند و در تأمین الزامات دقیق رفتار نظامی مشکلی ندارند. آنها همچنین قدردانی می کنند که یک حرفه نظامی آنها را با افراد همفکر در یک محل کار سازمان یافته  احاطه کرده است.

۶. بازرس

تیپ های شخصیتی ISTJ برای حرفه بازرس مناسب است. از آنجا که آنها شغلی را ترجیح می دهند که شامل قوانین و مقررات مشخص باشد ، در موقعیتی پیشرفت می کنند که به آنها امکان می دهد پایبندی به این دستورالعمل ها را بررسی کنند. ماهیت دقیق آنها همچنین مناسب است برای معاینات با جزئیات در بازرسی از امکانات ، محصولات و مواد.

مشاغل احتمالی برای انواع ISTJ در این زمینه شامل بازرس ساختمان ، بازرس آتش ، بازرس بهداشت یا بازرس کنترل کیفیت است.

 

آیا شما ISTJ هستید؟
در تست شخصیت رایگان شرکت کنید تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور که انجام می دهید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید.

از آزمون شخصی رایگان استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.