istp

۶ ویژگی تیپ شخصیتی ISTP | تیپ شخصیتی ISTP | شخصیت شناسی با سارا

تیپ شخصیتی ISTP

 

istp

ISTP (درون گرا ، حس کردن ، تفکر ، درک) یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی است که توسط شاخص نوع مایرز بریگز (MBTI) شناسایی شده است. افراد دارای شخصیت ISTP از داشتن زمان تفکر تنها برخوردارند و به شدت مستقل هستند. ISTP ها همچنین عاشق عمل ، تجربیات جدید ، فعالیت های عملی و آزادی کار با سرعت خود هستند.

تیپ شخصیتی ISTP از جدا کردن چیزها فقط برای دیدن نحوه عملکرد آنها لذت می برند. آنها منطقی هستند ، اما بیشتر به کاربردهای عملی علاقه دارند تا ایده های انتزاعی. آنها عاشق انجام کارهای جدید هستند و می توانند به سرعت از کارهای روزمره خسته شوند.

این ویژگیها بیشتر افراد ISTP را توصیف می کند:

• افراد دارای شخصیت ISTP نتیجه گرا هستند. هنگامی که مشکلی وجود دارد ، آنها می خواهند به سرعت علت اصلی را بفهمند و نوعی راه حل را به کار گیرند.

• ISTP ها از تجربیات جدید لذت می برند و اغلب ممکن است درگیر رفتارهای هیجان انگیز یا حتی خطرپذیر شوند.

آنها غالباً به سرگرمی های خطرناک یا سریع مانند موتورسواری ، سرسره زدن ، بانجی جامپینگ ، موج سواری یا هاکی روی یخ می پردازند. در برخی موارد ، آنها ممکن است با انتخاب مشاغل در زمینه هایی مانند مسابقه ، پرواز یا آتش نشانی به دنبال ماجراجویی باشند.

• آنها ترجیح می دهند بر اساس معیارهای عینی قضاوت کنند تا باورها یا ارزشهای شخصی.

• ISTP ها اغلب آرام توصیف می شوند ، اما با دیگران برخوردی آسان دارند.

 

این ویژگیها بیشتر افراد ISTP را توصیف می کند

 

• ISTP ها به خوبی با حالات عاطفی دیگران سازگار نیستند و گاهی اوقات می توان آنها را کمی بی احساس تلقی کرد. آنها همچنین از احساسات خود فاصله می گیرند و احساسات خود را نادیده می گیرند تا زمانی که غالب شوند.

• یک تصور غلط رایج در مورد ISTP ها این است که آنها خاموش هستند. در حالی که آنها تمایل به محفوظ بودن دارند ، این بدان معنا نیست که آنها احساسات قوی را تجربه نمی کنند. در عوض ، آنها در حفظ خونسردی ، حفظ عینیت و کنار آمدن با بحران خوب هستند.

نوع (چهار ویژگی غالب) خود را مشخص کنید ؟

• (I) درونگرا : افراد درون گرا تمایل دارند از وقت گذرانی به تنهایی , انرژی بگیرند .

• (S) حسی : انواع حسگر معمولاً ترجیح می دهند چیزهای جدیدی را تجربه کرده و بر واقعیت موقعیت تمرکز کنند.

• (T) متفکر : انواع تفکر تمایل دارند از تصمیم خود پیروی کنند و هنگام تصمیم گیری حقایق را در نظر بگیرند.

• (P) ادراک : انواع ادراک معمولاً ترجیح می دهند انعطاف پذیر و خودجوش باشند.

 

حالا ببینیم نقاط قوت یک فرد ISTP چیست ؟


کاربردی و خلاق 

قدرت تیپ شخصیتی ISTP اغلب در مهارتهای فنی و مکانیکی آنها ، از تنظیم دوچرخه تا شلیک تفنگ تا تعمیر ماشین مسابقه فرمول یک دیده می شود.

ISTP ها در استفاده از ابزارها و توانایی آنها در تعمیر ، تعمیر و کارکردن ابزارها و ماشین آلات برای آنها استاد هستند. آنها همچنین در خانه بسیار مفید هستند و می توانند هر چیزی را برطرف کرده و ایده ها را با دستان خود به حرکت در آورند.

حل مسئله 

ISTP ها در حل مسأله برتری دارند زیرا قادرند مقدار زیادی اطلاعات حسی را جذب کرده و آنها را به طور موثر و کارآمد طبقه بندی کنند ، بنابراین در مواقع لزوم حتی در مواقع استرس زا آماده هستند . آنها با اطمینان از دانش و توانایی های خود ، در هر شرایط اضطراری انجام می دهند ، آماده غواصی و اقدام هستند. آنها در حاشیه امن نمی نشینند ، بلکه وارد آن می شوند.

عقل سلیم و جهان بینی 

تنها چیزی که ISTP ها هرگز نامیده نمی شود ساده لوح است ، زیرا این نوع دارای توانایی زیادی در اندازه گیری دقیق شخصیت و انگیزه های دیگران با قابلیت اطمینان قابل توجه است. بعید به نظر می رسد که مردم آنها را به سمت خود بکشند ، اما اگر این کار را بکنند ، ISTP ها کاملاً ناراحت خواهند شد ، زیرا نمی دانند چگونه ممکن است فریب خورده باشند.

انعطاف پذیر 

ISTP ها به ویژه در تلاشهای فیزیکی از انواع مختلف بسیار خوب عمل می کنند زیرا قادرند بصورت بصیرتی رقابت خود را افزایش داده و به درستی موقعیت خود را برای حصول پیروزی تضمین کنند. انعطاف پذیر و سازگار ، آنها به سرعت بداهه نوازی می کنند تا به شرایط پاسخ دهند ، با این اطمینان که بدن و غرایز آنها را راهنمایی می کند.

 

نقاط ضعف یک فرد ISTP چیست ؟

غیر حساس 

ISTP ها تمایل به ارتباطات ساده و بدون چابلوسی دارند و از بسیاری جهات این می تواند یک نقطه قوت باشد زیرا به این معنی است که آنها صادق ، مستقیم و منطقی هستند. اما بیش از حد ، این امر بسیار خشن و انتقادی می شود ، به ویژه اگر مردم استانداردهای ISTP را در مورد منطق ، دلیل یا عملی بودن مطابقت نداشته باشند. به جای این که بپذیرند مردم به سادگی متفاوت فکر می کنند ، ISTP هنگامی که با طرز فکری که برای آنها طبیعی نیست برخورد می کند ، می تواند تحریک شود.

خطر رفتار جستجوگر

بیقراری ISTP ، تمایل به کسالت و پیگیری مداوم هیجان می تواند آنها را به دنبال رفتارهای خطرناک و حتی بی پروا سوق دهد و هزینه های اعمال خود را به طور کامل وزن نکند. در حالی که لذت گرایی یک گرایش طبیعی ISTP ها است ، برخی در جستجوی لذت ، هیجان ، افزایش آدرنالین و لذت فوری عاقلانه عمل نمی کنند و ادعا می کنند “شما فقط یک بار زندگی می کنید”.

بی حوصله 

ISTP ها با ناتوانی در پیشروی ، تصمیم گیری یا اقدام در لحظه به خوبی برخورد نمی کنند. انتظار و مشورت چالش بسیار بزرگتری است. ناتوانی آنها در صبوری و بیزاری از بی حوصلگی می توانند تکانشگری و لذت طلبی آنها را به طریقی ناسالم تقویت کنند ، زیرا آنها به دنبال رفع آدرنالین خود هستند.

خصوصی و محفوظ است 

ISTP ها به شدت به فضای شخصی و خلوت نیاز دارند. به خودی خود ، این ترجیح را نباید به عنوان یک نقطه ضعف طبقه بندی کرد ، اگرچه مشکلات زمانی بوجود می آیند که این نیاز غلبه می کند و باعث می شود که دیگران را از خود دور کرده یا از صمیمیت اجتناب کنند.

آنها می توانند به طور فوق العاده ای از فضای خود ، خلوت خود ، برنامه خود و نحوه انجام کارها محافظت کنند و مانند یک خرس مادر ، می توانند در برابر کسانی که بدون اجازه به این فضا نقل مکان می کنند کاملاً دفاعی شوند.

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTP

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTP
۱. مهندس

هر نوع کار مهندسی برای افرادی با تیپ شخصیتی ISTP مناسب است. ذهن تحلیلی آنها قادر است عملکردهای پیچیده درونی اشیا را درک کند. به عنوان مثال ، یک مهندس سخت افزار کامپیوتر ، یک نوع ISTP می تواند از مشکلات عیب یابی و کنار هم قرار دادن سیستم های کامپیوتری کارآمد لذت ببرد.

وظایف مهندسی همچنین از مهارت های تفکر انتقادی این شخصیت و ترجیح دادن به راه حل های منطقی استفاده می کند. تیپ های شخصیتی ISTP مانند این واقعیت است که مهندسی نتایج ملموسی تولید می کند که در دنیای واقعی دارای هدف عملی است. ماهیت مستقل این کار برای انواع ISTP نیز جذاب است.

۲. تکنسین

همانند مهندسی ، کار تکنسین نیز مستلزم آگاهی از ویژگی های ماشین آلات پیچیده است. تیپ های شخصیتی ISTP برای این نوع کارها بسیار مناسب است زیرا از عیب یابی مشکلات برخوردارند. چه در هواپیما ، چه در تجهیزات تهویه مطبوع و چه در سیستم های الکتریکی مشغول به کار هستند ، انواع ISTP می توانند مهارت های حل مسئله و منطق خود را در این مسیر شغلی به خوبی استفاده کنند.

افرادی با این تیپ شخصیتی در نصب ، نگهداری و تعمیر انواع مختلف تجهیزات برتری دارند. بسیاری از تکنسین ها به صورت جداگانه یا در تیم های کوچک کار می کنند ، که ماهیت درونگرا انواع ISTP را به دنبال دارد.

۳. کارگر ساختمانی

بهترین مشاغل برای تیپ های شخصیتی ISTP
کار ساختمانی به تیپ های شخصیتی ISTP این امکان را می دهد تا در پروژه های عملی با هدف عملی مشارکت داشته باشند. کسانی که دوست دارند با کار خود فعال باشند از عنصر فیزیکی ساخت و بازسازی ساختمان ها لذت می برند.

همچنین این فرصت را برای یافتن راه حل های منطقی برای ایجاد چالش ها ارائه می دهد. انواع ISTP دارای ماهیت جزئیات هستند که به آنها کمک می کند مطمئن شوند که هر کار به درستی و کارآمد انجام شده است.

۴. بازرس

مشاغلی مانند بازرس ساختمان یا بازرس بهداشتی برای انواع ISTP جذاب هستند زیرا این کار نیاز به یک ذهن تحلیلی و جزئی گرا دارد. این تیپ شخصیتی در به خاطر سپردن و بکارگیری طیف گسترده ای از قوانین و مقررات ماهر است. انواع ISTP دوست ندارند در انجام وظایف عجله کنند ، بنابراین در هر بازرسی وقت کافی را صرف می کنند. ماهیت مستقل کار برای انواع ISTP بی صدا جذاب است.

۵. ماشین کار

کار با تجهیزات گران قیمت و خطرناک مستلزم تمرکز شدید و توجه به جزئیات است. از آنجا که تیپ های شخصیتی ISTP در هر دوی این زمینه ها برتری دارند ، برای کار به عنوان یک ماشین ساز مناسب هستند .

این نیز برای انواع ISTP یک کار عالی است زیرا کارگران می توانند ثمرات کار خود را در زمان واقعی تولید کنند. کار ماشین کار, انفرادی است ، که به افراد با این شخصیت اجازه می دهد از نوع کار آرام و شدید که ترجیح می دهند لذت ببرند.

۶. دانشمند پزشکی قانونی

علم پزشکی قانونی نیازمند توجه عالی به جزئیات ، مهارت های حل مسئله و مهارت های تفکر انتقادی است. به این دلایل ، برای انواع ISTP بسیار مناسب است. این شامل شواهد ملموس مانند اثر انگشت و DNA است و بیشتر کار در یک محیط آزمایشگاهی آرام انجام می شود.

از جمع آوری و تجزیه و تحلیل نمونه ها تا نوشتن گزارش ها و یادآوری جزئیات در طول شهادت دادگاه ، الزامات شغلی دانشمند پزشکی قانونی از ویژگی های مرتبط با تیپ شخصیتی ISTP به خوبی استفاده می کند.

آیا شما ISTP هستید؟
در تست شخصیت رایگان شرکت کنید تا تیپ شخصیتی واقعی خود را تشخیص دهید. ۱۶ نوع تیپ شخصیتی نشان می دهد که شما به طور طبیعی چه کسی هستید و چرا کارها را همانطور که انجام می دهید انجام می دهید. با این شناخت از خودتان ، می توانید مشاغل موفقی بسازید ، شغلی رویایی پیدا کنید ، روابط قوی ایجاد کنید و زندگی معتبری داشته باشید.

از آزمون شخصی رایگان استفاده کنید!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.